(021)40440322 – 40440323
صادقیه، خیابان کاشانی، بین اباذر و مهران، ساختمان راز، پلاک ۶۱، بلوک B، طبقه دوم، واحد ۲۰۲
(021)40440322 – 40440323
مرکز زیبایی ایریس / لیزر موهای زائد / میکرونیدلینگ ابرو روشی طبیعی برای پرپشتی ابرو
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

میکرونیدلینگ ابرو روشی طبیعی برای پرپشتی ابرو

میکرونیدلینگ ابرو یکی از روش های طبیعی برای رشد طبیعی ابروهای شما است.

 این روش به عنوان درمان القای کلاژن شناخته می شود، که شامل استفاده از یک دستگاه کوچک مجهز به سوزن های ظریف برای ایجاد آسیب های ریز روی سطح پوست و تشویق بازسازی فولیکول های مو است. اگر روش های دیگر همچون میکروبلدینگ را برای افزایش سطح سلامتی ابروهای تان ترجیح نمی دهید و به دنبال زیبایی طبیعی هستید، این روش می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. البته نکته مهمی در رابطه با این روش وجود دارد که مربوط به نحوه مشاهده نتایج بعد از دریافت درمان است؛ زیرا برای موثر بودن این روش باید ابروهای شما دارای شرایط خاصی باشند که در ادامه تمامی این موارد را بررسی خواهیم کرد.

معرفی روش میکرونیدلینگ ابرو

شاید قبلاً در مورد میکرونیدلینگ صورت شنیده باشید. در واقع این روش نیز به همان ترتیب بوده، با این تفاوت که روی ابرو اجرا می شود. میکرونیدلینگ عمل ایجاد سوراخ های ریز در پوست (فولیکول های موی ابرو) برای بیدار کردن آنها و کمک به بازسازی رشد مو است. ابزار میکرونیدلینگ به طور مکرر روی ناحیه ابرو استفاده می شود، به خصوص در جایی که رشد کم است یا ممکن است نیاز به توجه بیشتری داشته باشد. نفوذ سوزن اجازه می دهد تا به فولیکول مو برسد، که در ادامه می تواند منجر به رشد ابروهای شما شود.

این درمان مستلزم ایجاد میکروترومای کنترل شده برای تحریک بازسازی پوست و دستیابی به بهبود برای طیف وسیعی از شرایط پوستی است. این روش با ۲ ابزار قابل انجام است:

قلم درما : این وسیله دارای سوزن های ریز در قسمت بالایی است و به دلیل طول سوزن قابل تنظیم برای استفاده حرفه ای مناسب است.

غلتک درما: ابزاری است که به صورت دستی کنترل می شود و با یک دسته و یک درام با سوزن های ریز پوشانده شده است. می توان از آن در خانه (با طول سوزن تا ۰.۵ میلی متر) یا توسط متخصصان استفاده کرد.

تفاوت روش میکرونیدلینگ با میکروبلدینگ

میکرونیدلینگ ابرو برای چه افرادی مناسبی نیست؟

میکرونیدلینگ ابرو برای کمک به تحریک رشد موهای ابرو شناخته شده است، که در بیشتر کیس ها می توان نتیجه مثبت رو به راحتی مشاهده کرد.

البته توجه داشته باشید که این روش به افرادی که تا به حال ابروهای پری نداشته اند توصیه نمی شود. منظور ژنتیک ابروهای پهن است. در واقع برخی افراد تجربه ریزش ابرو در شرایط مختلف را تجربه می کنند که این روش به همین افراد توصیه می شود.

مورد دیگری که هنگام استفاده از روش میکرونیدلنیگ ابرو باید در نظر داشته باشید، نحوه اصلاح ابرو است. اگر به صورت مداوم از موچین و یا روش مومک برای اصلاح استفاده می کنید، این روش مناسب شما نخواهد بود.

جالب است بدانید این روش بر روی افرادی که دارای فولیکول مو فعال هستند، جواب می دهد و این را هم باید بدانید که هیچ راهی برای فهمیدن این موضوع وجود ندارد.

نکات مهم قبل از حضور در اولین جلسه میکرونیدلینگ ابرو

از آنجایی که پوست شما عمل سوراخ شدن از طریق سوزن های ریز را تجربه می کند، مهم است که قبل از دریافت این درمان چند نکته را در نظر داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که حداقل پنج روز قبل از قرار ملاقات، از اپیلاسیون استفاده نکرده و در معرض نور آفتاب به مدت طولانی قرار نگرفته باشید. همچنین بهتر است از الکل، ایبوپروفن، مقادیر زیاد کافئین یا مکمل هایی که می توانند باعث واکنش پوست یا حساس شدن پوست به درمان شوند، خودداری کنید.

مراحل انجام میکرونیدلینگ ابرو

در این قسمت همراه ما باشید تا مراحل انجام میکرونیدلینگ ابرو را بررسی کنیم.

مرحله ۱ – استریل کردن ابزار

غلتک را باید با الکل تمیز کنید یا در آب جوش فرو کنید  و بگذارید تا خشک شود.

مرحله ۲ – بی حس کردن اختیاری

یک کرم بی‌حس‌کننده روی ناحیه ابرو مالیده قرار دهید و بگذارید حدود ۱۵ دقیقه باقی می‌ماند. پس از بی حسی باید آن را پاک کنید.

مرحله ۳ – تمیز کردن ابروها

ناحیه ابرو باید از کثیفی، سبوم و تمام مواد آرایشی و محصولات مراقبت از پوست پاک شود. زیرا زخم های سطحی که روی پوست زیر ابرو ایجاد می شود، می تواند منجر به بروز عفونت روی آن شود.

مرحله ۴ – کاربرد سرم

متخصص زیبایی چند قطره از محصول رشد ابرو، سرم یا روغن را روی ابروها می‌ریزد.

مرحله ۵ – درما رولینگ

غلتک باید به آرامی روی ابروها فشار داده شود و چندین بار در جهات مختلف روی کل قوس ابرو به جلو و عقب بچرخد.

مرحله ۶ – ماساژ

متخصص زیبایی، باقی مانده های سرم یا روغن را به آرامی روی پوست ماساژ می دهد.

توجه  داشته باشید که این روش به صورت تدریجی اثرات خود را نشان می دهد و نباید انتظار داشته باشید که با یک بار انجام آن ابروهای شما رشد فوق العاده ای داشته باشد.

باید جلسات میکرونیدلینگ را حدود ۳ ماه طبق برنامه برای چندین ماه تکرار کنید تا بتوانید انتظار تغییر را داشته باشید.

مراحل انجام روش میکرونیدلینگ ابرو

تفاوت میکرونیدلینگ ابرو با میکروبلیدینگ چیست؟

احتمالاً نام میکروبلیدینگ را شنیده اید که اغلب با میکرونیدلینگ اشتباه گرفته می شود. میکروبلیدینگ نوعی تکنیک برای زیبایی بیشتر ابروهای شما است و به دلیل ابزار تیز که برای وارد کردن جوهر در پوست استفاده می‌شود، کمی شدیدتر است، برای کسانی که ابروهای بسیار کم پشت دارند یا اصلاً مو ندارند، این روش توصیه می شود. این روش دائمی تر است و نتایج آنی را ایجاد می کند. میکروبلیدینگ نتیجه ثابتی را روی تمامی ابروها خواهد داشت، در حالی که نتایج میکرونیدلینگ همیشه تضمین نمی شود.

قبل و بعد از انجام میکرونیدلینگ ابرو

مزایای روش میکرونیدلینگ ابرو

این روش مزایای بسیاری دارد که در ادامه به برخی از مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد:

ظاهری طبیعی به ابروهای شما می دهد.

از آنجایی که موی طبیعی ابرو رشد خواهد کرد، بسیار زیباتر از روش های میکروبلیدینگ است.

سلامت ابروهای شما را بهبود می بخشد.

درمان بدون درد است.

منجر به افزایش اعتماد به نفس شما می شود.

یک تکنیک ایمن است.

مزایای میکرونیدلینگ ابرو

معایب روش میکرونیدلینگ ابرو

یکی از معایب روش میکرونیدلینگ ابرو این موضوع است که می تواند منجر به بروز حساسیت شود؛ اما مهمترین عیب آن عدم تضمین نتیجه است. در واقع همانطور که در موارد فوق اشاره کرده بودیم این روش تنها در صورتی موثر خواهد بود که فولیکول های مو ابروی شما فعال باشند.

هزینه میکرونیدلینگ ابرو

بسته به اینکه چند بار این درمان را انتخاب می کنید، هزینه می تواند متفاوت باشد. به علاوه هزینه ها در مناطق مختلف و در کلینیک های مختلف نیز متفاوت خواهد بود؛ ما به شما تضمین قیمت را در مقابل خدمات با کیفیت ارائه می دهیم.

فاصله بین هر جلسه میکرونیدلینگ به نقل از سایت https://www.pmuhub.com/

How Often Should You Do Microneedling?

Professional microneedling services are typically done every 4-6 weeks. For at-home microneedling sessions, the frequency depends on the size of the roller needles:

For a 0.5 mm roller: Begin with a session every 2 weeks, gradually increasing to once a week as comfort allows.

For a 0.25 mm roller, Start once a week and can progress to every 2 days, as these shorter needles are less likely to cause damage

ترجمه فارسی :

چند وقت یکبار باید میکرونیدلینگ ابرو انجام داد؟

خدمات میکرونیدلینگ حرفه ای معمولا هر ۴ تا ۶ هفته یکبار انجام می شود. برای جلسات میکرونیدلینگ در خانه، این موضوع به اندازه سوزن های غلتکی بستگی دارد:

برای یک غلتک ۰.۵ میلی متری: با یک جلسه هر ۲ هفته یک بار شروع کنید، به تدریج تا زمانی که راحتی اجازه می دهد، به یک بار در هفته افزایش دهید.

برای یک غلتک ۰.۲۵ میلی متری، یک بار در هفته شروع کنید و می توانید به هر ۲ روز یکبار آن را افزایش دهید.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ ابرو

پس از انجام میکرونیدلینگ برای ابروها، حتماً برای حدود یک هفته از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید و از کرم ضد آفتاب در بیرون استفاده کنید. برای کاهش خطر تماس با باکتری ها از دست زدن به آن ناحیه خودداری کنید. اگر قرمزی یا حساسیت را تجربه کردید، می توانید یک سرم یا کرم ترمیم کننده ملایم روی ناحیه استفاده نمایید.

خلاصه مطلب

ما سعی کردیم در این مطلب به بررسی روش میکرونیدلینگ ابرو بپردازیم و مزایا و معایب این روش را به صورت کامل شرح دهیم. از آنجایی که ممکن است این روش روی برخی افراد کاملا موثر و روی برخی دیگر کاملا بی اثر باشد، بهتر است قبل از اقدام برای دریافت این روش با مشاوران ما در تماس بوده و از آن ها کمک بگیرید.

مرکز زیبایی ایریس

کلینیک زیبایی ایریس

مرکز زیبایی ایریس، کلینیک تخصصی پوست و لیزر در غرب تهران
با دارا بودن کادری حرفه ای از متخصصین در زمینه خدمات بسیاری از جمله لیزر موهای زائد به طور تخصصی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و انواع فیلر، مزوتراپی سر و صورت، مزونیدلینگ، کربوکسی تراپی، فیس آپ، پیرسینگ ناف و بینی و گوش و انواع ویزیتهای درمانی پوست و مو برای شما مراجعین گرامی آماده خدمات رسانی می باشد و توانسته به بهره گیری از بهترین دستگاه ها و مواد اولیه در کنار تجربه متخصصین، رضایت مراجعین عزیز را جلب نماید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

کربوکسی تراپی در فیشیال

کربوکسی تراپی در فیشیال

کربوکسی تراپی در فیشیال یکی از جدیدترین روش هایی است که می توانید برای جوانسازی و برطرف کردن انواع مشکلات پوست صورت و...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *