(021)40440322 – 40440323
صادقیه، خیابان کاشانی، بین اباذر و مهران، ساختمان راز، پلاک ۶۱، بلوک B، طبقه دوم، واحد ۲۰۲
(021)40440322 – 40440323
مرکز زیبایی ایریس / پیرسینگ / آشنایی با انواع پیرسینگ
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

آشنایی با انواع پیرسینگ

اگر می خواهید پیرسینگ انجام دهید ، نکاتی وجود دارد که باید آن ها را در نظر بگیرید. اول از همه، شما باید تصمیم بگیرید که در کدام ناحیه از بدنتان می خواهید پیرسینگ بزنید.  در حالی که گوش ها یک انتخاب رایج و پر متقاضی برای سوراخ کردن هستند، نواحی مختلفی از بدن وجود دارد که می توان آن ها را سوراخ کرد. در این مقاله به بررسی انواع پیرسینگ و دوران بهبودی آن می پردازیم.

انواع پیرسینگ

پیرسینگ گوش


در حالی که گوش ها ممکن است رایج ترین انتخاب برای سوراخ کردناز انواع پیرسینگ بدن به نظر برسد، تقریباً ده ها گزینه و ناحیه متفاوت در گوش برای انتخاب وجود دارد. رایج‌ترین ناحیه برای سوراخ کردن گوش، لوب و لوب بالایی است، اما می‌توانید از بین تراگوس (یا غضروف)، سوراخ کردن داخلی گوش، غضروف فوقانی بالای دهانه گوش و ناحیه روک که سوراخ‌ کننده است، نیز یکی را انتخاب کنید.

دیگر گزینه های محبوب پیرسینگ گوش شامل دو مدل صنعتی و مار پییچ می شود  که  در صنعتی از میله ای استفاده می شود که دو قسمت بالای گوش را سوراخ می کند و همچنین مارپیچ بالای گوش را سوراخ می کند.

انواع پیرسینگ گوش

پیرسینگ دهان و صورت


هنگامی که پیرسینگ و سوراخ کردن صورت را انتخاب کنید، گزینه‌های زیادی را برای سوراخ کردن در پیش رو دارید. ناحیه های مختلف در صورت برای زدن پیرسینگ شامل گونه‌ها، ابروها، پلک‌ها، پیرسینگ بینی، سپتوم، زبان یا سوراخ‌کاری تار، سوراخ کردن وب می باشد.  سوراخ کردن وب  بسیار ناحیه ی جالبی است زیرا شامل سوراخ کردن فلپ پوست بین لب بالایی و لثه است که در واقع این نوع از پیرسینگ را فقط هنگام لبخند زدن می توانید این سوراخ را ببینید.

انواع پیرسینگ لب

پیرسینگ لب که یکی از زیباترین ناحیه ها برای سوراخ کردن به حساب می آید ، بسیار محبوب است و گزینه های متفاوت و زیادی در این ناحیه برای انتخاب وجود دارد. رایج ترین پیرسینگ لب لابرت است که درست زیر لب پایین سوراخ می شود و معمولاً به شکل گل میخ است. همچنین می‌توانید پیرسینگ مدوزا را انتخاب کنید که در مرکز، بین لب بالایی و بینی قرار دارد. گزش مار یا نیش افعی نیز یک انتخاب محبوب است زیرا این سوراخ‌ها در دو طرف لب پایین ظاهر می شوند.

پیرسینگ تناسلی


در حالی که این ممکن است کمی ذهن را درگیر کند، اما پیرسینگ تناسلی در بین مردان و زنان بسیار محبوب است. سوراخ کردن نوک سینه ها، لابیاها، کیسه بیضه، لبه مقعد و حتی از طریق پوست ختنه گاه کاملاً امکان پذیر است. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که این پیرسینگ‌ها را فقط برای افراد بالای ۱۸ سال می‌توان انجام داد و عاقلانه است که قبل از اقدام به پیرسینگ، از مشاوره پزشکی استفاده کنید.

پیرسینگ ناف


پیرسینگ ناف یکی از انواع پیرسینگ های بدن است که در دهه ۹۰ و اوایل دهه ۲۰۰۰ بسیار محبوب بود، اما امروزه مانند گذشته رایج نیست.  با این حال، هنوز کسانی هستند که حلقه ناف دارند که بالای ناف را سوراخ می کند و معمولاً جواهراتی را در زیر آن آویزان می کند.

نحوه انتخاب یک متخصص برای انواع پیرسینگ

همه ما فیلم‌هایی  را دیده‌ایم که در آن شخصی غیر متخصص با استفاده از سوزن خیاطی گوش دوستش را سوراخ می‌کند، اما وقتی حرف  سوراخ کردن بدن به میان می آید، انتخاب یک فرد حرفه‌ای و متخصص بهترین انتخاب  است. هنگام انتخاب یک پیرسینگ حرفه ای، مهم است که یک فرد قابل اعتماد و با تجربه انتخاب کنید.

اگر قصد دارید گوش های خود را سوراخ کنید، کیوسک های زیادی را در مراکز خرید یا جواهرات فروشی هایی خواهید دید که این خدمات را ارائه می دهند. سوراخ کردن لاله گوش توسط این فروشگاه ها می تواند کمی خطرناک باشد زیرا آنها به جای سوزن از تفنگ های سوراخ کننده استفاده می کنند. در حالی که با استفاده از تفنگ‌های سوراخ‌کننده می‌توان ای  کار را انجام داد، اما مشخص شده است که آنها باعث آسیب بافتی می‌شوند که بهبودی طولانی‌تری را به همراه دارد. علاوه بر این، آن ها همیشه به اندازه گزینه سوزنی استریل نیستند، زیرا نمی توانند به درستی در اتوکلاو استریل شوند و ممکن است باکتری هایی را در خود جای دهند که می توانند باعث عفونت شوند .

اگر به دنبال مکانی حرفه ای و بهداشتی برای زدن پیرسینگ هستید، از بهترین مرکز زیبایی دیدن کنید. سالن های پیرسینگ که اغلب گرانتر از جواهرات فروشی هستند، تنها جایی هستند که می توان برای سوراخ کردن های پیچیده تر مانند زبان، صورت، نوک سینه ها یا اندام تناسلی رفت. در واقع توصیه می شود، هر کاری غیر از سوراخ کردن لاله گوش بهتر است در یک سالن حرفه ای انجام شود.

هنگام انتخاب محل اجرای انواع پیرسینگ، اطمینان حاصل کنید که سالنی که بازدید می کنید دارای یک متخصص سوراخ کاری حرفه ای و با تجربه باشد و همجنین مطمئن شوید که انجام پیرسینگ توسط متخصصی صورت گیرد که همیشه دستکش می پوشد و از یک سوزن استریل بسته ای که در مقابل شما باز می شود استفاده می کند. جواهرات مناسب پیرسینگ ضد حساسیت نیز باید استریل باشند و به طور مناسب استفاده شوند.

مدت زمان بهبودی انواع پیرسینگ

بسته به نوع سوراخ کردن بدن و محل آن، زمان بهبودی ممکن است متفاوت باشد. جدول زیر تخمین زمان بهبودی را برای انواع پیرسینگ نشان می دهد:

محل سوراخ کردنزمان تقریبی
لوب گوش / گوش۶-۸ هفته
ابرو۶-۸ هفته
بینی: سوراخ کردن سوراخ بینی (به طور منظم و بلند)۴-۶ ماهگی
بینی: سوراخ کردن تیغه بینی (تا زمانی که نقطه مناسب سوراخ شده باشد و از غضروف ها و پوست ضخیم تر در زیر جلوگیری شود)۶-۸ هفته
بینی: سوراخ کردن راینو ( سوراخ کردن غضروف که به صورت عمودی از طریق نوک بینی انجام می شود)۶ تا ۹ ماه
بینی: سوراخ کردن پل بینی۲-۳ ماه
لب۶-۸ هفته
زبان۳-۶ هفته
ناف۴ تا ۶ هفته برای ظاهر شدن بهبود یافته
۳ تا ۶ ماه تا ۱ سال تا بهبودی کامل
نوک پستان۲-۴ ماه
اندام تناسلی مردانه: Dydoe (سوراخ کردن برآمدگی تاجی گلن در سر آلت تناسلی۶-۸ هفته
اندام تناسلی مردانه: آمپالانگ (سوراخ کردن غده آلت تناسلی)۳ تا ۹ ماه
اندام تناسلی مرد: حفادا ( سوراخ کردن کیسه بیضه )۲-۳ ماهه
اندام تناسلی مرد: پرنس آلبرت ( ​​سوراخ کردن مجرای ادرار)۲-۴ هفته
اندام تناسلی زن: لبیا ماژورا۲-۴ ماهه
اندام تناسلی زن: لبیا مینورا۲-۶ هفته
اندام تناسلی زن: کلیتوریس / کلاهک کلیتورال۴-۸ هفته
اندام تناسلی زن: کریستینا / سوراخ کردن زهره (تقاطع بین لابیای خارجی و تپه شرمگاهی)۳-۴ ماه

مدت زمان بهبودی انواع پیرسینگ به محل آن و بدن شما و مدت زمانی که در آنجا بوده است بستگی دارد (پیرسینگ‌های قدیمی معمولاً مدت بیشتری طول می‌کشد تا بسته شوند). همچنین هر فرد به طور متفاوتی بهبود می‌یابد، بنابراین پیش‌بینی میزان دقیق آن دشوار است. درمان کامل انواع پیرسینگ های عمومی ممکن است از چند هفته تا یک سال طول بکشد.

مرکز زیبایی ایریس

کلینیک زیبایی ایریس

مرکز زیبایی ایریس، کلینیک تخصصی پوست و لیزر در غرب تهران
با دارا بودن کادری حرفه ای از متخصصین در زمینه خدمات بسیاری از جمله لیزر موهای زائد به طور تخصصی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و انواع فیلر، مزوتراپی سر و صورت، مزونیدلینگ، کربوکسی تراپی، فیس آپ، پیرسینگ ناف و بینی و گوش و انواع ویزیتهای درمانی پوست و مو برای شما مراجعین گرامی آماده خدمات رسانی می باشد و توانسته به بهره گیری از بهترین دستگاه ها و مواد اولیه در کنار تجربه متخصصین، رضایت مراجعین عزیز را جلب نماید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

پیرسینگ لب نشانه چیست

پیرسینگ لب نشانه چیست

از نظر فرهنگی، پیرسینگ لب دارای تاریخچه ای طولانی است. از فرهنگ های ماقبل کلمبیایی آمریکای جنوبی، و بشقاب های معروف لب...

پیرسینگ بینی

پیرسینگ بینی

آیا شما قصد انجام پیرسینگ بینی دارید؟ اگر قصد این کار را دارید، حتما مطمئن شوید که با ایمنی بالایی انجام می شود و در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *