(021)40440322 – 40440323
صادقیه، خیابان کاشانی، بین اباذر و مهران، ساختمان راز، پلاک ۶۱، بلوک B، طبقه دوم، واحد ۲۰۲
(021)40440322 – 40440323
مرکز زیبایی ایریس / جوانسازی پوست / مزونیدلینگ برای لک صورت
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

مزونیدلینگ برای لک صورت

با افزایش سن، نگاه به خود در آینه بیشتر و بیشتر انتقادی می شود. جرا که با افزایش سن پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و در نهایت  به خصوص در ناحیه صورت، دکلته و گردن چین و چروک ظاهر می شود. شما می توانید  می توانید با کمک مزونیدلینگ به پوست صاف و محکم تری برسید. مناطق معمول استفاده عبارتند از چین و چروک های ریز پوست در ناحیه صورت، جای زخم، علائم کشش و سلولیت.

در این نوشتار در خصوص چگونگی انجام مزونیدلینگ صورت، عارضه هایی که در پی دارد، مزایایی که استفاده از این روش درمانی زیبایی بر روی پوست شما دارد سخن خواهیم گفت و نیز بسیاری از نکات دیگر را مطرح خواهیم ساخت.

مزونیدلینگ چیست؟

این روزها با توجه به رشد و گسترش اعمال مختلفی که برای زیبایی هرچه بیشتر پوست و چهره افراد انجام می شود افراد در پی آن هستند که با انجام اعمال مختلفی از سنخ جوانسازی پوست به زیبایی و شادابی پوست خود کمک کنند.

یکی از انواع اقداماتی که این روزها برای زیبایی و جوانسازی بیشتر پوست و صورت مورد استفاه قرار می گیرد مزونیدلینگ است.

مزونیدلینگ نیز یکی از چندین روش مختلفی است که در جهت جوانسازی پوست از آن استفاده می شود. در این روش با استفاده از سوزن هایی که به طور سطحی و آرام وارد پوست می شوند، پوست تحریک می شود تا عمل کلاژن سازی بیشتر انجام شود.

این روش تقریبا شبیه به همان روش میکرونیدلینگ است اما با تفاوت های این دو روش این است که سوزن ها در این روش بسیار سطحی تر وارد پوست می شوند.

مزونیدلینگ

کاربردهای مزونیدلینگ

 • سطح پوست صورت به طور کلی ( خط اخم، خط لبخند، خطوط پیشانی )
 • زیر چشم ها و اطراف چشم ها (چین و چروک اطراف چشم ها)
 • پوست گردن ( شلی و افتادگی پوست گردن)
 • دکلته
 • دست ها

سایر مقالات مفید:

بیشتر بدانید=> آیا لیزر موهای زائد خطرناک است؟

مزونیدلینگ چگونه انجام می شود؟

درمان های مزونیدلینگ در بهترین کلینیک زیبایی، بسته به ناحیه ای از بدن که تحت درمان قرار می گیرد، می تواند ۱۵ دقیقه تا یک ساعت طول بکشد. اینکه درمان ناراحت کننده باشد یا باعث خونریزی کوچک شود بستگی به طول سوزن دارد.

برای انجام مزونیدلینگ برای کاربردهای عمیق تر، معمولاً از یک کرم بی حس کننده برای جلوگیری از ناراحتی استفاده می شود. متخصص سپس دستگاه میکرونیدلینگ را روی پوست شما می چرخاند تا سوراخ های کوچکی ایجاد کند.

پوست ممکن است بلافاصله پس از درمان قرمز و کمی متورم شود. این عوارض معمولاً در عرض یک روز از بین می روند اما ممکن است تا یک هفته طول بکشد تا به طور کامل از بین بروند. از آنجایی که پوست بعد از انجام مزونیدلینگ حساس‌تر می‌شود، تامدتی باید از آفتاب دوری کنید.

چگونه مزونیدلینگ باعث جوانسازی می شود؟

مزونیدلینگ می تواند یک درمان موثر برای کاهش خطوط و چین و چروک، اسکار آکنه و ترک های پوستی و بهبود ظاهر پوست باشد. برای مشاوره با یک متخصص پوست مشورت کنید. آن‌ها همچنین می‌توانند با شما برای ایجاد یک رژیم مراقبتی مناسب و عمیق در منزل برای دستیابی و حفظ بهترین نتایج همکاری کنند.

به عبارت ساده، مزونیدلینگ روشی برای شروع فرآیند بهبودی خود پوست است. سوزن های دستگاه مزونیدلینگ به صورت کنترل شده باعث ایجاد زخم های سوراخ ریز روی پوست می شودبه طوری که  با هر نوک سوزن، یک کانال یا حفره کوچک از نظر میکروسکوپی ایجاد می شود. پوست این کانال را به عنوان از دست دادن بافت درک می کند و شروع به ساخت کلاژن و الاستین برای “پر کردن” آن می کند. کلاژن پروتئین ساختاری اصلی پوست است و به همین دلیل مسئول حفظ سلامت، سفت و کشسانی آن است در نتیجه بهبود بافت پوست صورت می گیرد.

تعداد جلسات مزونیدلینگ

مانند بسیاری از درمان های جوانسازی صورت، مزونیدلینگ حساسیت پوست را به نور خورشید افزایش می دهد. بنابراین باید زمانی را برای جلسه مزونیدلینگ خود انتخاب کنید که تابش نور خورشید تا حد امکان کم باشد.

همچنین، هنگام برنامه ریزی قرار ملاقات خود، به یاد داشته باشید که اگرچه نتایج را می توان در کمتر از دو جلسه مشاهده کرد، اما معمولاً سه تا پنج جلسه به مدت هر چهار تا شش هفته و به دنبال آن رعایت یک روتین پوستی مناسب برای موثر واقع شدن مزونیدلینگ نیاز است. لازم به ذکر است که تعداد جلسات به نوع پوست و اختلال آن و طول سوزن مورد استفاده بستگی دارد.

کاندیدای مناسب مزونیدلینگ

مزونیدلینگ روشی نسبتا سریع و آسان برای درمان خطوط ریز، چین و چروک و جای زخم است. از آنجایی که اپیدرم دست نخورده باقی می ماند، این روش را می توان به راحتی تکرار کرد و در مناطقی که لیزر درمانی و لایه برداری شیمیایی عمیق نامناسب هستند، مانند اطراف چشم، دهان، دست ها و دکلته اعمال کرد. این امر باعث می شود که مزونیدلینگ یک درمان مناسب برای تقریباً همه افراد باشد.
توصیه می شود بعد از مزونیدلینگ از یک روال مراقبت از پوست در خانه پیروی کنید.

بیشتر بدانید=> کربوکسی تراپی چیست و چه کاربردی دارد؟

فواید مزونیدلینگ

 • از بین بردن چین و چروک پوستی و نیز رفع خشک شدگی های پوست که در اثر پیری و نیز افزایش سن ایجاد می شود.
 • زنان و مردانی که در سطح پوست دچار آفتاب سوختگی شده اند تا حد زیادی می توانند از این روش درمانی کمک بگیرند.
 • لکه های تیره که در اثر علل مختلفی بر روی پوست ایجاد می شود با این روش کاملا قابل درمان است.
 • درمان اسکار
 • درمان آکنه
 • پوست هایی که در اثر علل مختلف دچار ترک خوردگی شده اند می توانند برای بهبود از این روش کمک بگیرند.

نکته: باید درباره تعداد جلسات و نیز فواصل زمانی  بین جلسات با پزشک و متخصص انجام مزونیدلینگ مشورت هایی را داشته باشید تا کیفیت روش درمانی حفظ شود. این نکته می تواند در اثر بخشی مزونیدلینگ تاثیر گذار باشد.

عوارض مزونیدلینگ

واقعیت این است که علیرغم اینکه این روش درمانی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد اما تا کنون عارضه بد و خطرناکی را شاهد نبوده ایم. تنها عوارضی که این روش درمانی در پی دارد این است که در روزهایی ابتدایی انجام مزونیدلینگ صورت حالت آفتاب سوختگی دارد و سرخی خاصی پیدا می کند. البته تمامی این عوارض طبیعی است و مشکلی را برای افراد ایجاد نمی کند و نیز آنکه موقتی است.

مراقبت های قبل از مزونیدلینگ

 • تا سه روز قبل از انجام مزونیدلینگ مصرف هرگونه دارو و قرص که باعث شود خون غلظت زیادی داشته باشد ممنوع است.
 • اگر تجربه تبخال زدن دارید حتما باید با پزشک درمیان بگذارید.
 • تزریق فیلر، تزریق چربی و سایر اقداماتی که برای پوست صورت انجام می شود را اگر دو هفته قبل از انجام مزونیدلینگ انجام داده اید، حتما با پزشکتان در میان بگذارید.
 • برنزه کردن محلی که مزونیدلینگ انجام داده اید ممنوع است. درصورتی که انجام داده اید با پزشک در میان بگذارید.

مراقبت های بعد از مزونیدلینگ

 • تا یک هفته ابتدایی انجام مزونیدلینگ مهم ترین اقدامی که باید انجام دهید این است که از آرایش کردن باید اجتناب کنید.
 • ورزش کردن ممنوع است البته صرفا به مدت دو روز ابتدایی انجام مزونیدلینگ
 • نباید در آب هایی که کلر دارند شنا کنید. ( تا یک هفته)
 • سونا رفتن تا یک هفته اول ممنوع است.
 • دوش گرفتن با آب گرم تا یک هفته ممنوع است.
 • محلی از پوست را که مزونیدلینگ انجام داده اید نباید دائما نوازش یا لمس کنید.
 • تا یک هفته اول تزریق چربی، تزریق فیلر و تزریق ژل به سطح پوست صورت ممنوع است.

نکاتی کلی در زمینه مزونیدلینگ

 • یکی از مهم ترین مزیت هایی که این روش درمانی و زیبایی بر دیگر روش ها دارد این است که اثر بخشی بالایی در ایجاد پوستی صاف با شادابی و طراوت بالا دارد.
 • مزونیدلینگ دستگاهی است که از زمان ظهور تاکنون توانسته بسیاری از مشکلات افراد را به خوبی حل و رفع کند.
 • یکی از مهم ترین نکاتی که باید مد نظر قرار دهید این است که مراقبت های بعد از انجام به اندازه روند انجام مزونیدلینگ مهم است و باید تمامی نکات مراقبتی را رعایت کنید تا پوست نتیجه مثبتی داشته باشد و با مشکلات دیگری مواجه نشود.
 • گاها باید برای مشاهده نتایج مزونیدلینگ مدت زمانی چند هفته ای را صبوری کنید تا این روش درمانی به نهایت اثربخشی خود برسد.
 • پوست یکی از مهم ترین بخش های صورت و بدن شماست که باید تمام توجه شما معطوف به این باشد که در مسیر درمان از بهترین متخصصین استفاده کنید و نیز مراقبت های زیادی را برای این لباس ارزشمند بدن خود داشته باشید.
 • شستشوی صورت با بهترین و مطمئن ترین مواد شوینده، خواب کافی و نیز عدم استفاده از لوازم آرایش بی کیفیت می تواند تا حد زیادی مشکلات پوستی شما را کاهش دهد.

مرکز زیبایی ایریس مجهز به پیشرفته ترین دستگاه  لیزرموهای زائد و سایر خدمات تزریق فیلر و خدمات تخصصی پوست می باشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیش تر با شماره تلفن ۴۰۴۴۰۳۲۲۲ تماس حاصل نمایید.

نتیجه گیری

در انتها امیدواریم که اطلاعات مفید و ثمربخشی را در اختیار شما قرار داده باشیم. در این نوشتار تمرکزمان بر این بود که آشنایی بیشتری در این زمینه حاصل کنید و برای انجام آن بتوانید تصمیمات درستی را بگیرید. اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که حتما از بهترین متخصصین این حوزه کمک بگیرید. مهارت و تجربه پزشک می تواند تا حد زیادی در روند نتیجه دهی مثبت این اقدام زیبایی تاثیر گذار باشد.

مرکز زیبایی ایریس

کلینیک زیبایی ایریس

مرکز زیبایی ایریس، کلینیک تخصصی پوست و لیزر در غرب تهران
با دارا بودن کادری حرفه ای از متخصصین در زمینه خدمات بسیاری از جمله لیزر موهای زائد به طور تخصصی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و انواع فیلر، مزوتراپی سر و صورت، مزونیدلینگ، کربوکسی تراپی، فیس آپ، پیرسینگ ناف و بینی و گوش و انواع ویزیتهای درمانی پوست و مو برای شما مراجعین گرامی آماده خدمات رسانی می باشد و توانسته به بهره گیری از بهترین دستگاه ها و مواد اولیه در کنار تجربه متخصصین، رضایت مراجعین عزیز را جلب نماید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

مراقبت های بعد از بوتاکس

مراقبت های بعد از بوتاکس

در زیر لیستی از ران هایی که پس از بوتاکس باید از آنها خودداری کنید آورده شده است. بسیار مهم است که این نکات را رعایت...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *