(021)40440322 – 40440323
صادقیه، خیابان کاشانی، بین اباذر و مهران، ساختمان راز، پلاک ۶۱، بلوک B، طبقه دوم، واحد ۲۰۲
(021)40440322 – 40440323
مرکز زیبایی ایریس / پیرسینگ / پیرسینگ لب نشانه چیست
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

پیرسینگ لب نشانه چیست

از نظر فرهنگی، پیرسینگ لب دارای تاریخچه ای طولانی است. از فرهنگ های ماقبل کلمبیایی آمریکای جنوبی، و بشقاب های معروف لب آفریقا، تا پین های نقره ای یا صفحات استخوانی Tlingit در شمال غربی، و Inuits قطب شمال با جواهرات لابرت عاج حکاکی شده و مهره دار. پیرسینگ لب و لابرت در هر قاره ای انجام شده است و در ده ها فرهنگ دارای اهمیت نمادین و زیبایی شناختی است.

چندین مکان محبوب جهت سوراخ کردن لب وجود دارد که عموما شامل: لابرت، که معمولاً در زیر لب پایین در مرکز قرار دارد، اما می‌تواند از وسط لب پایین نیز خارج شود (لابرت عمودی)، فیلتروم (معروف به مدوسا ) که در مرکز فرورفتگی زیر سوراخ های بینی قرار دارد، سوراخ های لب کناری ، زمانی که روی لب بالایی هستند، بسته به سمت صورت، اغلب به آنها مونرو یا مدونا گفته می شود، است

پیرسینگ لب چیست؟

پیرسینگ لب به هر سوراخی گفته می شود که از ناحیه اطراف لب یا لب عبور کند.

این بدان معنی است که چندین مکان مختلف از مرکز لب تا گوشه های بیرونی وجود دارد که می توان سوراخ کرد و پیرسینگ را در آن قرار داد. این جایگذاری‌های مختلف با نام‌هایی مانند نیش مار، مدوسا و… صورت میگیرد؛ با این حال، همه آن ها پیرسینگ لب هستند. پیرسینگ لب معمولاً به سوراخ‌هایی گفته می‌شود که در کنار لب پایین یا نزدیک‌تر به آن یا در خط مرکزی انجام می‌شود.

پیرسینگ لب

پیرسینگ لب ساده

محل مکان های رایج شامل زیر لب پایین، در مرکز فرورفتگی زیر سوراخ های بینی، سمت لب بالایی است.
قیمتبه عوامل مختلفی مانند مکان، دستمزد متخصص و جنس زیور آلات بستگی دارد.
سطح درد۴/۱۰
زمان بهبودیدو تا سه ماه
مراقبت های لازمرعایت بهداشت دهان و دندان با مسواک زدن دو بار در روز، شستشو با دهانشویه بدون الکل سه تا پنج بار در روز، سیگار نکشیدن و اجتناب از الکل تا زمان بهبودی

انواع مکان پیرسینگ لب

لابرت

سوراخ کردن لابرت از بیرون دهان به داخل درست زیر پایین سوراخ می شود. لابرت انواع مختلفی دارد، از جمله لابرت عمودی، سوراخ شده از لب پایین و کاملاً در قسمت بیرونی دهان  و لابرت کناری، زیر لب، با سوراخ در سمت راست یا چپ مرکز قرار دارد. مدت زمان بهبودی این پیرسینگ ها بین ۶ تا ۸ هفته است.

اشلی

پیرسینگ اشلی مستقیماً از مرکز لب پایینی عبور می کند و از پشت لب خارج می شود. زمان بهبودی بین ۱۲ تا ۱۶ هفته است.

مدوسا

مدوسا درست بالای کمان کوپید در قسمت فرورفته لب بالایی قرار دارد. زمان بهبودی معمولاً حداقل چند ماه است.

مونرو

این پیرسینگ که به نام مرلین مونرو نامگذاری شده است، شامل یک گل میخ است که مستقیماً بالای سمت چپ لب بالایی قرار می گیرد. زمان بهبودی آن تقریباً ۶ تا ۸ هفته است.

مدونا

برعکس مونرو، پیرسینگ مدونا شامل یک گل میخ است که مستقیماً بالای سمت راست لب بالایی قرار می گیرد. زمان بهبودی آن تقریباً ۶ تا ۸ هفته است.

گزش

انواع مختلفی از پیرسینگ لب  گزش از جمله نیش سایبر، نیش فرشته (پرسینگ های دوتایی که به طور متقارن بالای لب بالایی می نشیند)، گزش مار، نیش دلفین، نیش کوسه، نیش عنکبوت، نیش سگ وجود دارد. و زمان بهبودی ۱۲ تا ۱۶ هفته طول می کشد.

کوکب

پیرسینگ کوکب سوراخ های دوتایی صورت در دو طرف دهان است. پیرسینگ کوکب با یک پروسه درمانی طولانی از شش ماه تا یک سال همراه است.

Jestrum

همچنین به عنوان مدوسای عمودی شناخته می شود، سوراخ Jestrum شامل یک نقطه ورودی در فیلتروم (شیار بین پایه بینی و لب بالایی) و یک نقطه خروج از طریق خود لب بالایی است. قیمت از ۴۰ دلار شروع می شود و زمان بهبودی معمولاً حداقل چند ماه است.

فرنولوم

این پیرسینگ لب از طریق فرنولوم لب بالایی معروف به لبخند یا لب پایینی معروف به اخم انجام می شود. و زمان بهبودی معمولاً از یک تا سه ماه متغیر است.

انواع پیرسینگ لب

دوران نقاهت

سوراخ کردن لب به درد شما می خورد، اما قابل تحمل است. مانند بسیاری از پیرسینگ های بدن، این عمل به خودی خود سریع خواهد بود و بزرگترین نگرانی مراقبت های بعدی خواهد بود. البته، با توجه به ماهیت حساس محل سوراخ کردن، باید بیشتر مراقب باشید که جواهرات خود به جایی گیر نکنید، گاز نگیرید یا به طور تصادفی ضربه نخورید یا جابجا نکنید. این نوع اصطکاک نه تنها می تواند بهبودی را طولانی کند، بلکه باعث ناراحتی اضافی غیرضروری نیز می شود.

خود را آماده کنید، زیرا زمان بهبودی برای پیرسینگ لب حدود دو تا سه ماه است که بستگی به بدن شما و نحوه بهبودی شما دارد. از آنجایی که در تمام طول روز با دهان خود صحبت می‌کنید، می‌خورید و می‌نوشید، بنابراین ممکن است سخت باشد. شما در حال بهبود یک فیستول هستید، و این تونلی از بافت اسکار است که در اطراف جواهرات ساخته می‌شود، بنابراین زمان می‌برد. همچنین بدن ابتدا قسمت بیرونی را می‌بندد تا از باکتری‌ها جلوگیری کند، سپس به سمت داخل شروع به بهبود می‌کند، بنابراین طول می‌کشد.

عوارض پیرسینگ لب

در پیرسینگ لب بخشی از جواهرات داخل دهان شما است. این بدان معنی است که همیشه خطر آسیب دندان یا لثه وجود دارد و استفاده از جواهرات بزرگ یکی از دلایل اصلی این نوع آسیب است.

عفونت پیرسینگ لب

از آنجایی که با دهان خود که دارای باکتری های زیادی است، سر و کار دارید، پتانسیل زیادی برای عفونت وجود دارد. و از آنجایی که پیرسینگ لب اغلب در خارج از پوست و داخل دهان شما انجام می شود، بهتر است هر دو انتهای پیرسینگ را تمیز نگه دارید. دندان های خود را بعد از هر وعده غذایی مسواک بزنید و از دهان شویه های بدون الکل استفاده کنید .

تورم و التهاب

در حالی که مقداری تورم طبیعی است، مراقبت‌های بعد از پیرسینگ لب، آن را تحت کنترل نگه می‌دارد و به التیام آن کمک می‌کند. تورم پیرسینگ  لب اغلب بلافاصله پس از سوراخ کردن  سریع و قابل توجه است. یخ و ایبوپروفن راه‌حل‌های خوبی برای تسکین فوری تورم هستند و برای راه‌های بیشتر برای مقابله با تورم، می توانید با متخصص خود در ارتباط باشید.

در ابتدا، در ناحیه پیرسینگ لب ورم زیادی مشاهده می شود، اما مانند انواع پیرسینگ، پس از بهبودی ورم و کبودی آن از بین می رود.

مراقبت های بعد از پیرسینگ لب

مانند هر سوراخ دیگری، مراحل مهمی برای تمیز نگه داشتن ناحیه و جلوگیری از عفونت وجود دارد. از دهانشویه بدون الکل سه تا پنج بار در روز برای شستشوی داخل سوراخ استفاده کنید. این برافروختگی‌ها باید هر زمانی بعد از خوردن یا آشامیدن فرد اتفاق بیفتد. برای قسمت بیرونی پیرسینگ لب، یک محلول شستشوی زخم استریل نمکی استفاده کنید. مانند H2Ocean یا Neilmed باید دو بار در روز برای آبیاری منطقه استفاده شود؛ یک اشباع پنج ثانیه ای باید این کار را انجام دهد و سپس اجازه دهید منطقه در هوا خشک شود.

انجام مراقبت های بعد از پیرسینگ لب بسیار ضروری است

کلام آخر

مهمترین کاری که باید برای تشویق روند بهبودی انجام داد، صبور بودن است. در دوران نقاهت زمانی که پیرسینگ لب از بیرون شروع به التیام می‌کند، فکر می‌کنید که به طور کلی التیام یافته است اما چیزی که متوجه نمی‌شوید این است که هنوز در حال بهبودی درونی است، بنابراین مراقبت از آن را متوقف می‌کنید و پس از مدتی دچار عفونت می شوید. به عبارت دیگر، در سه ماه اول در مراقبت از این ناحیه، کوشا باشید و با تغذیه مناسب، هیدراته ماندن و دوری از استرس به سیستم ایمنی بدن خود کمک کنید. بنابراین بیرون از پیرسینگ خود را مانند هر پیرسینگ دیگری از جمله پیرسینگ بینی با آب و صابون تمیز نگه دارید

بیشتر بخوانید=> پیرسینگ ناف و پیرسینگ گوش

مرکز زیبایی ایریس

کلینیک زیبایی ایریس

مرکز زیبایی ایریس، کلینیک تخصصی پوست و لیزر در غرب تهران
با دارا بودن کادری حرفه ای از متخصصین در زمینه خدمات بسیاری از جمله لیزر موهای زائد به طور تخصصی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و انواع فیلر، مزوتراپی سر و صورت، مزونیدلینگ، کربوکسی تراپی، فیس آپ، پیرسینگ ناف و بینی و گوش و انواع ویزیتهای درمانی پوست و مو برای شما مراجعین گرامی آماده خدمات رسانی می باشد و توانسته به بهره گیری از بهترین دستگاه ها و مواد اولیه در کنار تجربه متخصصین، رضایت مراجعین عزیز را جلب نماید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

آشنایی با انواع پیرسینگ

آشنایی با انواع پیرسینگ

اگر می خواهید پیرسینگ انجام دهید ، نکاتی وجود دارد که باید آن ها را در نظر بگیرید. اول از همه، شما باید تصمیم بگیرید...

پیرسینگ بینی

پیرسینگ بینی

آیا شما قصد انجام پیرسینگ بینی دارید؟ اگر قصد این کار را دارید، حتما مطمئن شوید که با ایمنی بالایی انجام می شود و در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *