(021)40440322 – 40440323
صادقیه، خیابان کاشانی، بین اباذر و مهران، ساختمان راز، پلاک ۶۱، بلوک B، طبقه دوم، واحد ۲۰۲
(021)40440322 – 40440323
مرکز زیبایی ایریس / جوانسازی پوست / میکرودرم ابریژن چیست؟
مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه

میکرودرم ابریژن چیست؟

میکرودرم ابریژن یک روش جوانسازی پوست است که در این روش متخصص پوست با استفاده از یک وسیله دستی کوچک، لایه بالایی پوست را برمی دارد.

میکرودرم ابریژن می تواند پوست را لایه برداری کند و سلول های مرده پوست را از سطح آن بردارد ، علائم پیری را کاهش داده و باعث صافتر شدن آن شود. این روش برای افراد با هر رنگ پوستی ایمن است.

در این مقاله نگاهی دقیق به میکرودرم ابریژن و تأثیرات آن خواهیم داشت. درادامه با ما همراه باشید.

میکرودرم ابریژن چیست؟

میکرودرم ابریژن می تواند علائم پیری پوست را کاهش دهد. میکرودرم ابریژن یک روش غیر تهاجمی است. متخصص پوست کریستالهای ریزی را با یک وسیله بر روی پوست اسپری می کند و هدف این است که پوست جوان تر به نظر برسد.

این روش دردناک نیست و معمولا به مدت ۳۰-۴۰ دقیقه برای صورت و ۲۰ دقیقه برای گردن طول می کشد. پس از آن، ممکن است برای چند روز تورم جزئی یا علائمی مانند آفتاب سوختگی وجود داشته باشد.

میکرودرم ابریژن چیست؟

ممکن است برای دستیابی به بهترین نتیجه هر فرد بین ۵ تا ۱۶ جلسه درمانی نیاز داشته باشد. بسته به نوع پوست و دلایل درمان، افراد می توانند به طور هفتگی، هر ۲ هفته یا ماهانه تحت درمان قرار بگیرند.

بیشتر افراد برای جوانسازی صورت و گردن درخواست انجام میکرودرم ابریژن را می کنند، اما یک متخصص پوست می تواند روی هر ناحیه از پوست آن را انجام دهد.

نحوه انجام میکرودرم

انجام میکرودرم با دو روش مختلف به نام های اپلیکاتور میکرودرم ابریژن و کریستال میکرودرم ابریژن صورت می گیرد. هیدرودرم ابریژن  نیز یک دیگر از این روش هاست که بر پایه روش میکرودرم ابریژن به وجود آمده است، اما با آن تفاوت هایی نیز دارد. در ادامه به معرفی هریک می پردازیم.

تفاوت میکرودرم ابریژن در مقابل درم ابریژن

میکرودرم ابریژن نسبت به درم ابریژن کم تهاجمی تر است.

درم ابریژن از روشهای پیچیده تری برای از بین بردن لایه بالایی پوست استفاده می کند. متخصص پوست ممکن است برای زخمهای آکنه  زخم ناشی از حوادث یا جراحی یا از بین بردن خالکوبی آن را پیشنهاد کند.

درم ابریژن فقط برای افرادی که پوست مناسب دارند، مناسب است. میکرودرم ابریژن برای همه افراد با هر رنگ پوستی مناسب است.

موارد استفاده و مزایا 

هدف از میکرودرم ابریژن این است که چهره فرد صافتر، روشن تر و جوان شود.

افراد غالباً از میکرودرم ابریژن برای درمان مشکلات زیر بهره می برند:

 • رفع تیرگی پوست
 • برطرف شدن ناهماهنگی در رنگ پوست
 • بافت ناهموار پوست
 • لکه های مربوط به سن
 • لکه های تیره که بعد از از بین رفتن آکنه ایجاد می شوند
 • ملاسما، یک مسئله شایع است که لکه های تیره روی پوست ایجاد می کند
 • اسکار یا جای زخم
قبل و بعد از میکرودرم

فیس آپ صورت چیست؟

خطرات و عوارض جانبی میکرودرم ابریژن

افرادی که در ۶ ماه گذشته داروی آکنه ایزوترتینوئین مصرف کرده اند، ممکن است نیاز به اندکی صبر تا قبل از میکرودرم ابریژن داشته باشند. در آنها خطر بیشتری از بروز عوارض مانند زخم وجود دارد.

در مورد هر لکه ای از پوست که در حال رشد، خونریزی یا تغییر به هر شکلی است با پزشک صحبت کنید. این موارد می تواند نشان دهنده سرطان پوست باشد.

مرکز زیبایی ایریس مجهز به پیشرفته ترین دستگاه  لیزرموهای زائد و سایر خدمات تزریق فیلر و خدمات تخصصی پوست می باشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیش تر با شماره تلفن ۴۰۴۴۰۳۲۲۲ تماس حاصل نمایید.

اینستاگرام

چند روز پس از میکرودرم ابریژن، فرد ممکن است موارد زیر را مشاهده نماید:

 • تورم پوست
 • قرمزی پوست، مشابه آفتاب سوختگی
 • کبودی
 • احساس سوزش یا خارش
 • افزایش حساسیت پوست به نور خورشید

بعد از انجام میکرودرم ابریژن، از پوستتان در برابر آفتاب محافظت کنید زیرا این مورد کمک می کند تا بهترین نتیجه را کسب کنید و خطر عوارض جانبی در شما کاهش یابد. میکرودرم ابریژن ممکن است برای افرادی که به راحتی دچار زخم یا تاول می شوند، مناسب نباشد.

مراقبت های قبل وبعد از درمان

یکی از اقدامات مهم در راستای انجام هرگونه اقدامات زیبایی و درمانی، انجام مشاوره با پزشک و متخصص مربوطه است. در جلسه مشاوره می توان علاوه بر بررسی اینکه آیا روش انتخابی بهترین روش ممکن برای شما است یا خیر، می توان از تعداد جلسات مورد نیاز، هزینه، عوارض جانبی احتمالی با توجه به شرایط جسمانی و.. آگاهی پیدا نمود.

این روش زیبایی و درمانی از آن جایی که غیر تهاجمی است نیازی به مراقبت های خاصی قبل از انجام ندارد اما توصیه می شود تا یک هفته قبل از مراجعه به کلینیک از سولاریوم، آفتاب گرفتن، استفاده از کرم های برنزه کننده و کرم‌ها و ماسک‌های صورت لایه بردار پرهیز نمود.

لازم به ذکر است که پس از اتمام نباید از محلول‌ها، کرم‌ها و سایر داروهای موضعی ضد جوش و آکنه استفاده نمود. همچنین از آنجایی که صورت تا چند هفته پس از انجام میکرودرم در برابر پرتوهای خورشید حسس است، باید به طور مرتب از کرم های ضد آفتاب و مرطوب کننده استفاده نمود.

زمان بهبود، فاصله جلسات و میزان ماندگاری

این روش زیبایی و درمانی از آنجایی که غیر تهاجمی است نیازی به مراقبت های خاصی قبل از انجام ندارد اما توصیه می شود تا یک هفته قبل از مراجعه به کلینیک از سولاریوم، آفتاب گرفتن، استفاده از کرم های برنزه کننده و کرم‌ها و ماسک‌های صورت لایه بردار پرهیز نمود.

لازم به ذکر است که پس از اتمام نباید از محلول‌ها، کرم‌ها و سایر داروهای موضعی ضد جوش و آکنه استفاده نمود. همچنین از آنجایی که صورت تا چند هفته پس از انجام میکرودرم در برابر پرتوهای خورشید حسس است، باید به طور مرتب از کرم های ضد آفتاب و مرطوب کننده استفاده نمود.

بیشتر افراد برای بهبودی  پس از انجام ان روش نیازی به استراحت ندارد. اگر هم فردی عارض جانبی را تجربه کنئ، پس از چند روز محو می شود.

همان طور که پیش از این هم گفته شد تعداد جلسات این روش زیبایی و درمانی عموا بین ۵ تا ۱۶ جلسه متفاوت است که تعداد آن بستگی به نوع پوست و میزان عارضه پوستی دارد. این روش به شکل هفتگی یعنی یک هفته در میان یا ماهانه انجام می‌شود.

میزان ماندگاری این روش وابسته به مراقت های پوستی بعد از درمان دارد. اما باید آگاهبود که ماندگاری آن دائم نیست و نیاز به ترمیم دارد. ماندگاری این روش عموما بیت ۳ تا ۶ ماه است.

کلینیک زیبایی خوب در غرب تهران

هزینه میکرودرم ابریژن

این عامل به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله:

 • تخصص
  و مهارت متخصص
 • تعداد
  جلسات
 • نوع
  میکرودرم ابریژن
 • محل
  کلینیک

همچنین  اگر متخصص پوست آن را انجام دهد، ارائه دهنده بیمه معمولاً هزینه را تحت پوشش قرار نمی دهد

خلاصه

میکرودرم ابریژن یک روش جوانسازی پوست است. هدف این است که چهره صاف تر و از نظر بافت و رنگ یکدست شود.

معمولاً نیاز به تعدادی جلسات درمانی است که در طی آن متخصص پوست لایه بالایی پوست را با یک دستگاه دستی کوچک از بین می برد.

بسیاری از افراد از میکرودرم ابریژن برای کاهش قابل توجه پیری پوست یا از بین بردن لکه های باقی مانده از آکنه استفاده می کنند.

روش غیر تهاجمی است، اما می تواند عوارض جانبی ایجاد کند. این موارد شامل سوزش، لک و تورم و همچنین افزایش حساسیت به نور خورشید است.

یک متخصص پوست یا متخصص مراقبت از پوست معمولاً میکرودرم ابریژن را انجام می دهد، اگرچه کیت های خانگی نیز موجود است اما همیشه قبل از انجام میکرودرم ابریژن در خارج از کلینیک با یک متخصص پوست صحبت کنید.

منبع

https://www.medicalnewstoday.com/articles/323443#summary

 

مرکز زیبایی ایریس

کلینیک زیبایی ایریس

مرکز زیبایی ایریس، کلینیک تخصصی پوست و لیزر در غرب تهران
با دارا بودن کادری حرفه ای از متخصصین در زمینه خدمات بسیاری از جمله لیزر موهای زائد به طور تخصصی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و انواع فیلر، مزوتراپی سر و صورت، مزونیدلینگ، کربوکسی تراپی، فیس آپ، پیرسینگ ناف و بینی و گوش و انواع ویزیتهای درمانی پوست و مو برای شما مراجعین گرامی آماده خدمات رسانی می باشد و توانسته به بهره گیری از بهترین دستگاه ها و مواد اولیه در کنار تجربه متخصصین، رضایت مراجعین عزیز را جلب نماید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

مراقبت های بعد از بوتاکس

مراقبت های بعد از بوتاکس

در زیر لیستی از ران هایی که پس از بوتاکس باید از آنها خودداری کنید آورده شده است. بسیار مهم است که این نکات را رعایت...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *