(021)40440322 – 40440323
صادقیه، خیابان کاشانی، بین اباذر و مهران، ساختمان راز، پلاک ۶۱، بلوک B، طبقه دوم، واحد ۲۰۲
(021)40440322 – 40440323
مرکز زیبایی ایریس / تزریقات زیبایی / مراقبت های بعد از تزریق ژل لب | ۹ نکته مهم
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب | ۹ نکته مهم

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب، شامل چه مواردی می‌شود؟ عدم انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین و قرارگیری در معرض آفتاب شدید، پرهیز از دستکاری و ماساژ، پرهیز از شست و شوی لب و عدم انجام کارهای دندانپزشکی از جمله مواردی هستند که باید از انجام آن‌ها پرهیز کرد. در مقابل، بعد از تزریق ژل لب می‌توانید از کمپرس یخ و داروهای موضعی برای پیشگیری از بروز عوارض احتمالی استفاده کنید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب شامل چه مواردی است؟

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب شامل پرهیز از انجام ورزش و فعالیت‌های سنگین، عدم مواجهه با نور آفتاب شدید، پرهیز از دستکاری و ایجاد فشار بر روی لب‌ها و… است.

عدم انجام کارهای دندانپزشکی

یکی از مراقبت های بعد از تزریق ژل لب، عدم انجام کارهای دندانپزشکی است. پس از تزریق ژل لب، بهتر است برخی از کارهای دندانپزشکی را برای مدت زمان معینی انجام ندهید. این موضوع به دلیل محتمل بودن واکنش‌های جانبی و عوارض از جمله تورم و حساسیت در ناحیه تزریق است. در صورتی که نیاز به ارائه خدمات دندانپزشکی در این زمان وجود دارد، بهتر است با پزشک دندانپزشک خود درباره وضعیت خود صحبت کنید و او را در جریان تزریق ژل لب قرار دهید تا راهنمایی‌های لازم را ارائه دهد.

عدم انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین و قرارگیری در معرض آفتاب شدید

پس از تزریق ژل لب، بهتر است از قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید و انجام ورزش‌های شدید خودداری کنید. آفتاب شدید می‌تواند باعث تحریک و التهاب بیشتر ناحیه تزریق شده و همچنین  بر روی کیفیت و ماندگاری ژل تزریقی تاثیر منفی بگذارد. همچنین، ورزش‌های شدید نیز می‌تواند به تورم و التهاب ناحیه تزریق منجر شود و باعث عدم تثبیت صحیح ژل در ناحیه مورد نظر شود. بنابراین، بهتر است در روزهای اولیه پس از تزریق ژل لب، فعالیت‌هایی که می‌توانند به افزایش فشار خون، تعرق شدید و تحریک ناحیه تزریق منجر شوند، محدود شوند.

بیشتر بخوانید: بهترین مارک ژل لب

عدم دستکاری مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

تا ۷۲ ساعت از دستکاری و ماساژ پرهیز کنید

پس از تزریق ژل لب، مهم است تا ۷۲ ساعت از دستکاری و ماساژ ناحیه تزریق شده پرهیز کنید. این مرحله برای جلوگیری از ایجاد عوارض و مشکلات احتمالی بعد از تزریق ژل لب ضروری است. ماساژ ناحیه تزریق شده می‌تواند منجر به جابه جایی ژل درون بافت شود و عوارضی مانند نفخ، ناراحتی یا عفونت را ایجاد کند. بنابراین، بهتر است در این دوره ۷۲ ساعته پس از تزریق ژل لب،  از هرگونه دستکاری یا ماساژی روی ناحیه تزریق شده خودداری نموده و به دستورات و راهنمایی‌های پزشک خود عمل کنید.

از کمپرس یخ استفاده کنید

استفاده از کمپرس یخ بر روی ناحیه تزریق ژل لب، یکی از روش‌های مراقبت بعد از تزریق است. بعد از تزریق ژل لب، ناحیه تزریق ورم می‌کند. استفاده از کمپرس یخ بر روی این ناحیه می‌تواند به کاهش ورم و التهاب کمک کند. توصیه می‌کنیم که بعد از تزریق ژل لب، هر پنج تا ده دقیقه و تا شش ساعت اول بعد از تزریق، یخ را بر روی ناحیه ورم کرده قرار دهید. به یاد داشته باشید که ظاهری که در چند ساعت اول بعد از تزریق مشاهده می‌کنید، نشان‌دهنده شکل واقعی لب‌ها نیست. بخشی از برجستگی‌ها و حجم لب‌ها به دلیل وجود التهاب بوده و پس از حداکثر یک روز بعد از تزریق، بهبود خواهد یافت.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل لب

۳ تا ۴ ساعت از شست و شوی لب پرهیز کنید

پس از تزریق ژل لب، بهتر است برای مدت ۳ تا ۴ ساعت از شست و شوی ناحیه لب خودداری کنید. به دلیل که زمان لازم است تا ژل لب در ناحیه تزریق خود استحکام بیابد و به شکل نهایی خود برسد. بعد از گذشت این زمان، می‌توانید با فشار ملایم ناحیه لب را بشویید. همچنین، به یاد داشته باشید که به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت میکاپ نکنید.

استفاده از داروی موضعی

 برای کبودی بعد از تزریق ژل، می‌توانید از داروهای موضعی مانند آرنیکا استفاده کنید. آرنیکا یک گیاه طبیعی است که برای درمان کبودی و التهاب استفاده می‌شود.

  • آفتاب گرفتن: از قرار گرفتن در آفتاب، نور مستقیم خورشید و استفاده از سولاریوم در ناحیه تزریق ژل خودداری کنید. اشعه مستقیم خورشید و حرارت آن می‌تواند التهاب را تشدید نموده و روند بهبود سریع‌تر را مختل کند.
  • سونا، جکوزی و حمام گرم: تا زمانی که قرمزی و ورم پوست برطرف نشده، از سونا، جکوزی و حمام گرم خودداری کنید. حرارت بالا می‌تواند التهاب را تشدید کند و عوارض را افزایش دهد. همچنین، از فعالیت‌های سرد مانند اسکی، برف‌بازی، پاتیناژ و پریدن در حوضچه‌های آب سرد خودداری کنید. سرمای شدید می‌تواند باعث کاهش اثرات درمانی ژل لب شده و باعث تشدید عوارض گردد.
نحوه خوابیدن ازمراقبت های بعد از تزریق ژل لب

نحوه خوابیدن

یکی دیگر از مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب توجه به نحوه خوابیدن است. قبل از خوابیدن چند بالش را زیر سر خود قرار دهید تا سر شما بالاتر از حد معمول قرار بگیرد. توجه داشته باشید که نباید به صورت یا به پهلو بخوابید. بهترین نحوه خواب و دراز کشیدن، طاقباز خوابیدن است.

تا ۳ هفته از حمام کردن طولانی پرهیز کنید

در مدت سه هفته پس از تزریق ژل لب، بهتر است از حمام‌های طولانی خودداری کنید. حمام‌ طولانی باعث آب شدن و  موجب جابه جایی ژل لب و افزایش بروز عوارض می‌شود.

استفاده از داروی ضد ویروس

افرادی که سابقه تبخال دارند، باید قبل از تزریق ژل لب به پزشک خود اطلاع دهند. این اطلاعات به پزشک کمک می‌کند تا میزان خطر عوارض بعد از تزریق را ارزیابی کند و تدابیر لازم را برای جلوگیری از بروز تبخال در ناحیه تزریق اتخاذ کند. علاوه بر این، پس از درمان با ژل لب، افرادی که سابقه تبخال دارند، باید از داروی ضد ویروس استفاده کنند تا از بروز تبخال جلوگیری شود.

بیشتر بخوانید: عوارض تزریق ژل لب

نتیجه‌گیری

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب شامل عدم مواجهه با نور شدید آفتاب، عدم استفاده از حمام طولانی مدت، پرهیز از انجام ورزش و فعالیت‌های سنگین، پرهیز از تماس با ، سونا، جکوزی، حمام گرم، توجه به نحوه خواب صحیح و… است.

سوالات متداول

مرکز زیبایی ایریس

کلینیک زیبایی ایریس

مرکز زیبایی ایریس، کلینیک تخصصی پوست و لیزر در غرب تهران
با دارا بودن کادری حرفه ای از متخصصین در زمینه خدمات بسیاری از جمله لیزر موهای زائد به طور تخصصی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و انواع فیلر، مزوتراپی سر و صورت، مزونیدلینگ، کربوکسی تراپی، فیس آپ، پیرسینگ ناف و بینی و گوش و انواع ویزیتهای درمانی پوست و مو برای شما مراجعین گرامی آماده خدمات رسانی می باشد و توانسته به بهره گیری از بهترین دستگاه ها و مواد اولیه در کنار تجربه متخصصین، رضایت مراجعین عزیز را جلب نماید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

عوارض تزریق ژل

عوارض تزریق ژل

عوارض تزریق ژل شامل قرمزی و تورم، عدم تقارن،  کبودی و خارش و حساسیت هستند که احتمال دارد در برخی از افراد بروز پیدا...

آشنایی با تزریق ژل لب روسی

آشنایی با تزریق ژل لب روسی

تزریق ژل لب روسی به منظور ایجاد لب‌های پر و حجیم انجام می‌شود. هدف اصلی از تزریق ژل لب با روش روسی، ایجاد حجم اضافی در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *