(021)40440322 – 40440323
صادقیه، خیابان کاشانی، بین اباذر و مهران، ساختمان راز، پلاک ۶۱، بلوک B، طبقه دوم، واحد ۲۰۲
(021)40440322 – 40440323
مرکز زیبایی ایریس / لیزر موهای زائد / لیزر موهای زائد صورت
مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه

لیزر موهای زائد صورت

لیزر موهای زائد صورت می تواند به طور ایمن، موثر و دائمی موهای زائد را کاهش دهد، بدون اینکه تراشیدن موها اثرات مضری بر روی پوست شما بگذارد. انواع دستگاه های لیزر کلینیک آیرس به اندازه کافی قدرتمند هستند تا از شر آزاردهنده ترین موهای زائد صورت خلاص شوید. شایع ترین نواحی لیزر موهای زائد مردان  نواحی گردن، خط گردن و ریش است. برای زنان، نواحی رایج لیزر صورت شامل لب بالایی، گوشه های صورت، چانه و گردن است.

ایا لیزر صورت خوبه

لیزر موهای زائد صورت یک درمان عالی برای کسانی است که مایل به مقابله با موهای زائد صورت خود هستند.

لیزر موهای زائد صورت یک روش پزشکی غیر تهاجمی و یکی از رایج ترین لیزر موهای زائد است که توسط خانم ها و حتی آقایان انجام می شود. حذف موهای زائد با استفاده از لیزر روشی است که شامل درمان پزشکی است که در آن نور توسط لیزر آزاد می شود. سپس نور به رنگدانه های روی پوست مو جذب می شود. اگر رنگدانه ها در معرض نور قرار گیرند، نور گرما ساطع می کند که به فولیکول هایی مو تولید می کنند آسیب می رساند.

نواحی لیزر صورت زنان

لیزر موهای زائد با هدایت یک پرتو انرژی به داخل فولیکول مو از طریق نور لیزر انجام می شود که از طریق رنگی که به نام ملانین نیز در مو یافت می شود جذب می شود.

اگر نور لیزر توسط رنگدانه جذب شود، به گرما تبدیل می شود که به فولیکول مو آسیب می رساند. به دنبال تخریب فولیکول مو توسط لیزر، مو تبخیر می شود. پس از یک دوره کامل درمان، موها رشد نمی کنند و برنمی گردند.

آیا مردان می توانند لیزر موهای زائد صورت را انجام دهند؟

بسیاری از مردان لیزر موهای زائد را به عنوان راهی برای داشتن پوستی صاف بدون مرحله رشد مجدد خارش دار و برجستگی های دردناکی که معمولاً پس از اصلاح منظم روی ته ریش ایجاد می شوند، انتخاب می کنند. با لیزر موهای زائد صورت می توان از برآمدگی های دردناک، ناخوشایند، تحریک پوست و موهای زیر پوستی جلوگیری کرد. بنابراین توصیه می شود از اثرات تحریک کننده سایر انواع حذف موهای زائد چشم پوشی کنید و لیزر موهای زائد را انتخاب کنید.

اقدامات قبل از لیزر

فناوری لیزر از پالس های نور برای هدف قرار دادن مستقیم موهای ناخواسته در ریشه استفاده می کند، بنابراین اپیلاسیون یا کندن مو را شش هفته قبل از قرار ملاقات لیزر موهای زائد صورت خود متوقف کنید. تا ۲۴ ساعت قبل از قرار ملاقات، ناحیه مورد نظر را اصلاح کنید. این به اپراتور لیزر اجازه می دهد تا به طور موثر فولیکول مو را بدون سوزاندن رشته مو و پوست شما هدف قرار دهد.

در راستای اقدامات قبل از لیزر موهای زائد،یک هفته قبل از لیزر پوست خود را در معرض نور خورشید قرار دهید و از برنزه کننده های بدون آفتاب یا محصولات مشابهی که می توانند پوست شما را تحریک کنند خودداری کنید. به طور مشابه، از لایه برداری شیمیایی یا سایر روش های لیزری که لایه های بیرونی پوست شما را مختل می کند، اجتناب کنید. در حالت ایده آل، شما باید با پوست تمیز به جلسه لیزر خود برسید.

لیزر صورت چند جلسه است

یک جلسه لیزر موهای زائد صورت را می توان در عرض چند دقیقه کامل کرد، به خصوص اگر ناحیه کوچکی مانند بالای لب را هدف قرار دهید. نواحی بزرگ‌تر درمان، مانند ریش، بسته به نوع پوست و موی شما ممکن است تا ۲۰ دقیقه طول بکشد. تعداد جلساتی که نیاز دارید به نوع پوست و مو و همچنین اندازه ناحیه درمان بستگی دارد.

مزایا لیزر موهای زائد صورت

در مقایسه با روش های حذف موقت موهای زائد مانند اصلاح، کندن یا استفاده از کرم ها و لوسیون ها، لیزر موهای زائد صورت بسیار موثرتر است. این به این دلیل است که لیزر موهای زائد صورت ریشه فولیکول مو را هدف قرار می دهد که مو را از بین می برد.

در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا لیزر موهای صورت در زنان بهتر از هر یک از این روش های سنتی است:

نتایج شگفت انگیز و طولانی مدت

پس از جلسات لیزر موهای زائد به مقدار لازم، فولیکول های مو از بین رفته و دیگر بر نمی گردند. رشد جزئی مو ممکن است اتفاق بیفتد، اما درشتی و تراکم کمتری خواهد داشت و با چند درمان بعدی به سرعت از بین می رود.

بدون نیاز به رشد مو انجام می شود

برای بسیاری از روش‌های مرسوم برای از بین بردن موها مانند اپیلاسیون، باید موهای ناحیه مورد نظر را به اندازه‌ای معین رشد دهید تا موهای زائد را حذف کنید. اما، زمانی که تصمیم به لیزر موهای زائد صورت دارید، نیازی به انجام این کار نیست.

لیزرها بدون در نظر گرفتن طول می توانند فولیکول های مو را هدف قرار دهند و معمولاً در مناطقی که در ابتدا تراشیده شده اند مؤثر هستند.

هزینه های بلند مدت ارزان تر

اکثر مردم به دلیل ترس از هزینه زیاد، در انجام لیزر موهای زائد صورت مردد هستند. با این حال، در حالی که یک درمان می تواند بیش از یک جلسه اپیلاسیون هزینه داشته باشد، هزینه های کلی یکسان نیست. اگر به دنبال برداشتن مکرر مو از مناطق خاصی هستید، ممکن است صدها وکس را در طول زندگی خود انجام دهید. با این حال، تنها به ۶تا ۸ جلسه لیزر درمانی نیاز است تا کاملاً بدون مو شوید!

درد و سوزش کمتر

فرآیند اصلاح و اپیلاسیون می تواند ناراحت کننده، دردناک و زمان بر باشد. با این حال، هنگامی که از لیزر برای حذف موهای زائد استفاده می کنید، هیچ گونه سوزش، سوختگی ناشی از تیغ یا ناراحتی ایجاد نمی شود و همچنین موهای زائد دردناکی برای شما باقی نمی ماند.

از بین بردن موهای زائد با لیزر سریع و آسان است. این روش ها ساده هستند و نیازی به وقفه ندارند، به این معنی که می توانید بلافاصله پس از درمان، روال خود را از سر بگیرید.

عوارض لیزر موهای زائد صورت

اگرچه لیزر موهای زائد صورت به طور کلی ایمن در نظر گرفته می شود، اما خطراتی وجود دارد که باید قبل از انجام درمان در نظر گرفته شود.

شایع ترین عارضه جانبی لیزر موهای زائد صورت قرمزی و تورم موقت ناحیه تحت درمان است که معمولاً در عرض چند ساعت پس از درمان فروکش می کند. سایر عوارض جانبی کمتر رایج عبارتند از روشن شدن یا تیره شدن پوست، تاول زدن و زخم شدن. 

در موارد نادر، لیزر موهای زائد صورت نیز می تواند باعث تغییر در رنگ یا بافت پوست شود.

قبل از انجام لیزر موهای زائد، حتما با بهترین مرکز لیزر موهای زائد مشورت کنید تا در مورد عوارض لیزر موهای زائد و مزایای بالقوه این روش صحبت کنید. علاوه بر این، پیروی از دستورالعمل های متخصص لیزر موهای زائد صورت و جلوگیری از قرار گرفتن در معرض نور خورشید قبل و بعد از درمان همیشه مهم است.

سوالات متداول

کلام آخر

لیزر موهای زائد صورت می تواند به جلوگیری از رشد موهای زائد کمک کند و به شما در صرفه جویی در زمان صرف شده برای اصلاح یا اپیلاسیون کمک کند. همچنین می توان آن را در سایر نواحی بدن مانند پاها، زیر بغل یا خط بیکینی نیز اعمال کرد. با این حال، لیزر صورت عمدتاً در ناحیه اطراف دهان و چانه یا گونه ها انجام می شود.

در سال های اولیه، لیزر موهای زائد برای افرادی که موهای تیره و پوست روشن داشتند بهترین عملکرد را داشت. با این حال، با توجه به پیشرفت در فناوری لیزر، این روش برای هر فردی با موهای ناخواسته که می‌خواهند از شر آن خلاص شوند، مناسب است.

مرکز زیبایی ایریس

کلینیک زیبایی ایریس

مرکز زیبایی ایریس، کلینیک تخصصی پوست و لیزر در غرب تهران
با دارا بودن کادری حرفه ای از متخصصین در زمینه خدمات بسیاری از جمله لیزر موهای زائد به طور تخصصی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و انواع فیلر، مزوتراپی سر و صورت، مزونیدلینگ، کربوکسی تراپی، فیس آپ، پیرسینگ ناف و بینی و گوش و انواع ویزیتهای درمانی پوست و مو برای شما مراجعین گرامی آماده خدمات رسانی می باشد و توانسته به بهره گیری از بهترین دستگاه ها و مواد اولیه در کنار تجربه متخصصین، رضایت مراجعین عزیز را جلب نماید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

قیمت لیزر کل بدن در سال ۱۴۰۲

قیمت لیزر کل بدن در سال ۱۴۰۲

لیزر موهای زائد امروزه یکی از موثرترین و قطعی‌ترین روش‌های رفع موهای زائد است و قیمت آن با توجه به این که تعداد...

لیزر بدن چگونه انجام می شود؟

لیزر بدن چگونه انجام می شود؟

لیزر بدن یک روش پاکسازی موهای زائد است که با استفاده از لیزر، پوست در ناحیه مورد نظر به خصوص روی موهای زاید انجام...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *