(021)40440322 – 40440323
صادقیه، خیابان کاشانی، بین اباذر و مهران، ساختمان راز، پلاک ۶۱، بلوک B، طبقه دوم، واحد ۲۰۲
(021)40440322 – 40440323
مرکز زیبایی ایریس / تزریقات زیبایی / زاویه سازی صورت با ژل
مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه

زاویه سازی صورت با ژل

در رابطه با زاویه سازی صورت با ژل چه می دانید؟ آیا می دانید بهترین روش مادلینگ صورت چیست؟ آیا از هزینه فوق العاده زاویه سازی صورت در مرکز زیبایی آیریس خبر دارید؟ با ظهور فیلرهای هیالورونیک اسید، جوانسازی بی خطر و مؤثر پوست و ظاهر صورت بدون جراحی امکان پذیر شده است. فیلرهای اسید هیالورونیک در بین بیمارانی که به دنبال زاویه سازی، تقویت و جوانسازی صورت خود هستند به طور فزاینده ای محبوب شده است. تزریق فیلرها به منظور بهبود و برطرف کردن چین و چروک و شل شدگی صورت و یا برای آبرسانی به پوست انجام می شود. در این مقاله می خواهیم همه چیز درباره زاویه سازی صورت با تزریق فیلر اعم از مزایا، عوارض و هزینه این اقدام پر طرفدار را توضیح دهیم.

دلایل اصلی از دست رفتن حجم صورت

افزایش سن بر بافت های نرم و سفت صورت تاثیر می گذارد. این امر در درجه ی اول یک فرایند تکاملی است تا اینکه تحت تأثیرات گرانشی باشد. اسکلت استخوانی، چربی قسمت های عمیق و سطحی صورت با گذشت زمان و افزایش سن بخشی از حجم خود را از دست می دهند.

با از دست رفتن حجم صورت در قسمت های فک پایین، قسمت زایگوم و استخوان های اطراف چشم، حمایت ساختاری بافت های نرم در خط فک، وسط صورت و ابروها کاهش می یابد و فرد دچار پتوز می شود. چربی قسمت های عمیق و سطحی صورت نیز به صورت ناهماهنگ دچار آتروفی می شوند، به طوری که گودی، خطوط فرورفته، چروک و سایه های مختلفی با افزایش سن فرد ظاهر می شوند.

مادلینگ صورت با تزریق ژل

بهترین روش زاویه سازی صورت چیست؟

کم بودن مقاومت نسبی چربی های بینی و گونه ها و اطراف این قسمت ها در مقابل آتروفی، خطوط فرورفته ی اطراف بینی ها و گونه ها را تشدید می کند. بنابراین به دلیل از دست رفتن حجم بافت صورت، چربی قسمت های بینی و گونه ها دچار پتوز کاذب می شود. ضعیف شدن رباط های صورت و افت کیفیت پوست با افزایش سن و پیر شدن بافت ها نیز این علائم را تشدید می کند.

تغییرات تکاملی و آتروفیک که با افزایش سن در صورت رخ می دهند با استفاده از تزریق ژل بهبود می یابند. استراتژی زاویه سازی یا کانتورینگ صورت با استفاده از فیلر، با ارزیابی صورت از طریق تصویربرداری و بررسی صورت آغاز می شود.

زیباتر شدن و رفع عیب های صورت دیگر یک رویا نیست! با پیشرفت علم و میل افراد به زیبا تر شدن، بسیاری از بانوان و آقایان به سمت عمل های زیبایی روی می آورند. در این بین عمل زاویه سازی صورت با تزریق ژل از محبوبیت ویژه ای  برخوردار است و طرفداران خاص خود را دارد .این عمل که با هدف جوانسازی، فرم دهی و زیبا سازی  صورت انجام می گیرد باعث افزایش سطح اعتماد به نفس و رضایت فردی می شود.

در صورت هر فردی نقاط کلیدی خاصی وجود دارد که هر گونه نقص در این نقاط باعث عدم تقارن اعضای صورت و یا پیرتر نشان دادن صورت می شود. مواد ساختاری ژل اسید هیالورونیک و کلسیم می باشد که به دلیل وجود این مواد در ساختار طبیعی بدن، با بدن واکنشی نشان نمی دهد و به راحتی وفق پیدا می کند. در ادامه با بررسی این مسئله در وبسایت بهترین مرکز زیبایی در غرب تهران به ارائه مهم ترین اطلاعات درباره زاویه سازی صورت می پردازیم.

زاویه سازی صورت با تزریق ژل

معایب و مزایای زاویه سازی صورت با ژل چیست؟

همچون دیگر موراد تزریق انواع ژل و فیلر زاویه سازی صورت با ژل نیازی به جراحی ندارد و از این رو جز عمل های کم خطر محسوب می شود و نیازی به بیهوشی عمومی ندارد. همچنین طول عمل حداکثر ۳۰ دقیقه می باشد و دوره ریکاوری آن نسبت به جراحی بسیار کوتاه و حداکثر یک هفته می باشد. این روش از نظر اقتصادی نیز کاملا مقرون به صرفه می باشد. از دیگر مزایای این عمل  نیز می توان به بهبود شکل و حالت فک و همچنین تقارن صورت اشاره کرد.

به طور کلی تزریق ژل برای زاویه سازی صورت عارضه خاصی را به دنبال ندارد ولی استفاده از ژل های نامرغوب صدمات جبران ناپذیری را به بار می آورد. در مرکز زیبایی آیریس ما این اطمینان را به شما می دهیم که پیوسته از بهترین و مرغوب ترین ژل های موجود در بازار استفاده می کنیم و در نتیجه بهره گیری از این مواد برای زاویه سازی صورت خود شاهد هیچ گونه عارضه شدیدی از قبیل کبودی، تورم، عفونت و عدم تقارن در صورت خود نخواهید بود.

بهترین کاندیداهای زاویه سازی صورت با ژل چه کسانی هستند؟

به طور کلی تاثیر زاویه سازی صورت با تزریق ژل روی صورت کسانی بهتر نمایان خواهد بود که برخی از ویژگی های زیر را دارا باشند:

 • فک مربعی شکل
 • فک پهن یا عریض
 • چانه دایره ای شکل
 • گونه های چاق و یا لاغر
 • بانوانی که فک مردانه دارند، از بهترین کاندیداها هستند.
 • خط فک آن ها زاویه نداشته باشد و یا زاویه آن کم و نامشخص باشد

چه افرادی نباید زاویه سازی صورت با تزریق فیلر انجام دهند؟

 • بینی بزرگ
 • گردن چاق
 • عقب رفتگی چانه
 • گونه های کوچک
 • فک پایین کوچک
 • صورت خیلی چاق و یا خیلی لاغر
 • کوچک و لاغر تر بودن قسمت بالایی صورت نسبت به قسمت پایین

اصول و ایده آل های زیبایی شناختی صورت

ویژگی اصلی یک چهره ی جوان، حجم مناسب صورت و نبود خطوط و چروک بارز بین اجزا و قسمت های صورت است. در مورد زنان، قسمت میانی صورت باید به اندازه ی کافی پُر باشد و از بالا به سمت پایین و نزدیکی خط فک و به سمت چانه، این پُری باید به طور مناسبی تنطیم شده و کاهش بیابد.

برجسته ترین نقطه از قسمت میانی صورت، قسمت استخوان گونه یا نقطه زیگوماسیلاری، ۲۰تا۲۵ میلی متر پایین تر و کمی مایل به سمت کانتوس جانبی قرار دارد. قسمت زیر چشم باید صاف باشد و مرز یا چروکی بین این قسمت و گونه های فرد وجود نداشته باشد.

خط فک باید مشخص شود و لب پایین و چانه دو برابر ارتفاع لب بالا باشد. ممکن است سایه ای با برجستگی قوس زیگوماتیک ایجاد شود، اما سایه ای که توسط استخوان برجستگی روی شقیقه ایجاد شده است، نامطلوب است. در صورت مردان، برجستگی بیشتر قسمت های استخوانی قابل قبول است.

تکنیک های زاویه سازی صورت

تکنیک کانتورینگ صورت با استفاده از انواع فیلرها به ویژگی های صورت هر فرد بستگی دارد. تزریق فیلر ممکن است برای جبران بافت از دست رفته، از بین بردن چروک و خطوط و هم تراز کردن قسمت های مختلف صورت، برجسته کردن و لیفت بافت های صورت و مشخص کردن برخی از قسمت های آن استفاده شود.

چندین دلیل برای استفاده از فیلرهای اسید هیالورونیک وجود دارد. دلیل اول اینکه این نوع فیلرها دائمی نیستند، این ویژگی به شما امکان آن را می دهد که در آینده بتوانید شکل و حجم صورت خود را تغییر دهید. دلیل دومی که برای استفاده از این فیلرها وجود دارد این است که طیف وسیع محصولات در این حوزه اجازه می دهد تا از محصولات مختلف در هر قسمت از صورت استفاده شود.

برای مثال فیلرهای نرم با چسپندگی کمتر برای زیر پوست های نازک، محصولات با چسپندگی بیشتر و توانایی لیفت بیشتر نیز برای گونه ها و خط فک، تأثیر بیشتر و بهتری خواهند داشت. در نهایت، فیلرهای اسید هیالورونیک را می توان با استفاده از هیالورونیداز در زمان کمی حذف کرد. اگرچه حذف ژل تزریق شده به ندرت لازم خواهد بود اما در صورت بروز عارضه و یا نارضایتی بیمار امکان حذف ژل وجود دارد.

مشاوره و ارزیابی صورت برای زاویه سازی

با بررسی صورت می توان یک برآورد کلی از سن و سلامتی بیمار را به دست آورد. با این کار می توان حجم از دست رفته ی صورت را در قسمت گودی زیر چشم، گونه های تخت، گودی قسمت شقیقه و چانه ی کوچک و یا عقب رفته یبیمار تعیین کرد. پزشک می تواند از تصویربرداری سه بعدی برای تهیه ی تصاویری با وضوح بالا از صورت بیمار استفاده کند.

با استفاده از این تصاویر پزشک می تواند تأثیر افزایش سن در بافت های از دست رفته ی بیمار را به او نشان دهد. همچنین نرم افزارهای تصویری نیز امکان آن را فراهم می کنند که از طریق دستکاری تصویر و شبیه سازی، بیمار شکل صورت خود را بعد از زاویه سازی و کانتور صورت پیش از تزریق ببیند. بیماران پس از دیدن تصویر سه بعدی شبیه سازی شده از صورت خود بعد از تزریق فیلر، برای انجام این روش درمانی مشتاق تر می شوند.

اقدامات قبل از زاویه سازی صورت

برای داشتن صورتی زیبا تر و رسیدن به نتیجه ی مطلوب قبل از عمل باید نکاتی را رعایت کنید. زنان باردار و شیرده  نمی توانند این عمل را انجام دهند. ۱۰ روز قبل از عمل زاویه سازی از مصرف انواع مکمل ها و داروهای رقیق کننده خون اجتناب کنید تا دچار عوارضی مانند خونریزی نشوید. همچنین بهتر است مصرف مشروبات الکلی و دخانیات خودداری کنید تا دوران نقاهت کوتاه تر و سریع تری را تجربه نمایید.

مراقبت های بعد از زاویه سازی صورت با تزریق ژل

همان گونه که قبل از عمل باید مراقبت هایی صورت پذیرد بعد از عمل نیز باید مواردی را رعایت کنید. حتما توجه داشته باشید که بعد از عمل از انجام حرکات بدنسازی که باعث فشار به ناحیه صورت می شود اجتناب کنید و همچنین تا ۲ هفته پس از درمان در گرمای زیاد مانند سونا و یوگای داغ قرار نگیرید. لازم به ذکر است در مرکز درمانی ایریس کلیه نکاتی که باید قبل و بعد از درمان رعایت کنید به شما گفته می شود. عدم استعمال دخانیات و مشروبات الکلی را تا دو هفته بعد از زاویه سازی صورت ادامه دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

مرکز زیبایی آیریس با ارائه مشاوره وهمچنین ارائه پکیج های مقرون به صرفه گامی نو در صنعت زیبایی گذاشته و شما می توانید با اطمینان از کیفیت مرغوب مواد موجود در مرکز زیبایی و همچنین تیم پزشکی ماهر، زیبایی خود را دو چندان کنید.

مرکز زیبایی ایریس

کلینیک زیبایی ایریس

مرکز زیبایی ایریس، کلینیک تخصصی پوست و لیزر در غرب تهران
با دارا بودن کادری حرفه ای از متخصصین در زمینه خدمات بسیاری از جمله لیزر موهای زائد به طور تخصصی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و انواع فیلر، مزوتراپی سر و صورت، مزونیدلینگ، کربوکسی تراپی، فیس آپ، پیرسینگ ناف و بینی و گوش و انواع ویزیتهای درمانی پوست و مو برای شما مراجعین گرامی آماده خدمات رسانی می باشد و توانسته به بهره گیری از بهترین دستگاه ها و مواد اولیه در کنار تجربه متخصصین، رضایت مراجعین عزیز را جلب نماید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

عوارض تزریق ژل

عوارض تزریق ژل

عوارض تزریق ژل شامل قرمزی و تورم، عدم تقارن،  کبودی و خارش و حساسیت هستند که احتمال دارد در برخی از افراد بروز پیدا...

آشنایی با تزریق ژل لب روسی

آشنایی با تزریق ژل لب روسی

تزریق ژل لب روسی به منظور ایجاد لب‌های پر و حجیم انجام می‌شود. هدف اصلی از تزریق ژل لب با روش روسی، ایجاد حجم اضافی در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *