(021)40440322 – 40440323
صادقیه، خیابان کاشانی، بین اباذر و مهران، ساختمان راز، پلاک ۶۱، بلوک B، طبقه دوم، واحد ۲۰۲
(021)40440322 – 40440323
مرکز زیبایی ایریس / تزریقات زیبایی / درمان لبخند لثه ای با بوتاکس
مدت زمان مطالعه ۱۱ دقیقه

درمان لبخند لثه ای با بوتاکس

لبخند یکی از مشخصه های بارز در چهره هر فردی است، اما وقتی به زیبایی ظاهر نشود، لبخند می تواند بسیاری از موانع اجتماعی را هم ایجاد کند. ظاهر شدن لثه یا “لبخند لثه ای” ممکن است در برخی افراد وجود داشته باشد و از آن رنج ببرند. اگرچه بسیاری از دندانپزشکان و ارتودنتیست ها برای تسکین لبخند لثه درمان های مختلفی ارائه می کنند، اما بسیاری از این روش ها، جراحی بوده و به همین دلیل بسیار تهاجمی و گران هستند. در این مقاله به بررسی درمان لبخند لثه ای با بوتاکس می پردازیم

تحقیقات نشان داده شده است که بوتاکس به طور موثری ظاهر لبخند لثه ای را درمان می کند و روشی بسیار بهتر و مناسب تر از عمل جراحی است. با استفاده از دو یا چند تزریق از هر طرف دهان، عضلات موجود در صورت می توانند شل شوند و لب ها، لثه ها را می پوشانند، در نتیجه لبخند زیبایی بر چهره شما نقش خواهد بست.

منظور از لبخند لثه ای چیست؟

برخی از افراد احساس می‌کنند که وقتی لبخند می‌زنند، لثه‌های خود را بیش از حد نشان می‌دهند، یا زمانی که لبخند می‌زنند، لثه‌هایشان خیلی برجسته است.

لبخند لثه ای به وضعیتی اطلاق می شود که در آن لب بالایی هنگام لبخند زدن بیش از حد از دندان های بالایی بالاتر می رود. این امر سبب می شود که یک ناحیه بزرگ از لثه بالایی را نشان دهد که می تواند لبخند را غیرجذاب کند و باعث کم شدن سطح اعتماد به نفس در افراد شود.

در لبخند لثه ای لب بالایی هنگام لبخند زدن بیش از حد از دندان های بالایی بالاتر می رود

دلایل بروز لبخند لثه ای

در لبخند لثه‌ای زمانی که افراد لبخند می‌زنند، لب بالایی آن‌ها بیش از حد از دندان‌های بالایی بلند می‌شود و لثه‌ها را نمایان می‌کند و لبخندی غیرجذاب ایجاد می‌کند. یکی از دلایل این اتفاق، عضله بیش فعالی است که لب بالایی را بالا می برد. گاهی اوقات، لبخند لثه‌ای نیز به دلیل نازک بودن لب بالایی تشدید می‌شود که سبب نمایان شدن بیشتر لثه بالایی می شود.

به طور کلی دلایل لبخند لثه ای می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • لب های بالایی نازک
 • دندان های بیرون زده
 • عضلات بیش فعال

 

 خوشبختانه، لبخند لثه ای را می توان به سادگی و به طور موثر با تزریق سم بوتولینوم (که معمولاً به عنوان بوتاکس شناخته می شود) اصلاح کرد تا فعالیت ماهیچه ای را که لب بالایی را بالا می برد کاهش دهد.

درمان لبخند لثه ای

بسته به چهره بیمار، چند درمان می تواند به ایجاد یک لبخند طبیعی تر و جذاب تر کمک کند

درمان لبخند لثه ای با بوتاکس

بوتاکس از سم بوتولینوم نوع A تشکیل شده است و در صورت استفاده از آن برای اهداف زیبایی، قادر است عضلات را  تضعیف کند و در نتیجه از ایجاد چین و چروک در صورت جلوگیری کند. علاوه بر آن بوتاکس به طور موثری انواع بیماریها را درمان می کند، مانند هایپرهیدروز (تعریق بیش از حد)، بلفارواسپاسم (پلک زدن غیر ارادی)، میگرن و TMD که همه اینها با تضعیف عضلات خاص در صورت همراه است.

Treatment of gingival smile

هنگامی که بیمار مشکل لبخند لثه ای دارد، تزریق بوتاکس در جایی انجام می شود که مسئول بلند کردن لب فوقانی هنگام لبخند است، که در نزدیکی قسمت پایین بینی قرار دارد. هنگامی که بوتاکس در این نواحی پخش شود، مشکل لبخند لثه ای یا گامی اسمایل از بین خواهد رفت. مشتری ها بدون نشان دادن زیاد لثه ها می توانند لبخند بزنند.مشکلات گامی اسمایل یا لبخند لثه ای در فرد از بین می رود.

لبخند لثه ای به طور خاص با عضلات صورت مرتبط است و زمانی رخ می دهد که ماهیچه های صورت با شدت بیشتری از آنچه لازم است منقبض می شوند. بوتاکس در واقع عضلات را تضعیف می کند تا دیگر مانند قبل سفت نشوند. اگر در مورد اینکه آیا تزریق بوتاکس می تواند لبخند لثه ای شما را درمان کند، کنجکاو هستید ، یک مشاوره رایگان در مرکز زیبایی ایریس داشته باشید. در طی جلسات مشاوره، ما تاریخچه پزشکی شما و همچنین نواحی مورد نظر را برای ارزیابی اینکه آیا شما کاندیدای خوبی برای درمان بوتاکس هستید ارزیابی می کنیم.

بوتاکس باید به درستی و توسط متخصص به ماهیچه های صورت تزریق شود و برای اطمینان از این امر از شما خواسته می شود لبخند بزنید تا ماهیچه ها بیشتر دیده شوند. واحدهای کوچک بوتاکس در هر دو طرف چپ و راست صورت تزریق می شوند. بلافاصله پس از تزریق بوتاکس هم می توانید به فعالیت های روزمره تان باز گردید. با استفاده از بوتاکس، لبخند شما جذاب تر از قبل خواهد شد.

درباره تزریق بوتاکس پیشانی بیشتر بخوانید.

مرکز زیبایی ایریس مجهز به پیشرفته ترین دستگاه  لیزرموهای زائد و سایر خدمات تزریق بوتاکس، تزریق ژل و خدمات تخصصی پوست می باشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیش تر با شماره تلفن ۴۰۴۴۰۳۲۲۲ تماس حاصل نمایید.

اینستاگرام

نتایج درمان لبخند لثه ای با بوتاکس

اگرچه اثبات شده است که بوتاکس در درمان لبخند لثه ای مؤثر است، اما روش دائمی نیست و هر ۸ تا ۱۲ هفته به تزریقات برای حفظ اثرات آن نیاز دارید. کسانی هم که به دنبال یک درمان مداوم تر برای لبخند لثه ای خود هستند، باید گزینه های جراحی را در نظر بگیرند. با این حال ،  بوتاکس روشی کارآمد و بدون درد برای درمان لبخند لثه ای است. نتایج درمان بوتاکس کاملا طبیعی هستند و ظاهر شدن لثه پس از لبخند به طور کامل بهبود می یابد. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره چگونگی تزریق بوتاکس و درمان گامی اسمایل داشته باشید، با شماره های مندرج در سایت مرکز زیبایی ایریس تماس حاصل فرمایید و یک جلسه مشاوره تنظیم کنید.

پس از درمان، انتظار می رود که طی ۲ یا ۳ روز بهبودی را مشاهده کنید. نتیجه کامل ۲ هفته پس از درمان حاصل می شود، زمانی که ارتفاع لب بالایی به تدریج کمتر و کمتر می شود.

پس از تزریق بوتاکس توصیه می شود که برای چند ساعت از گرما یا سرمای شدید، ورزش شدید، دراز کشیدن یا خم شدن به مدت ۴ تا ۶ ساعت اجتناب کنید.

کاندیدای مناسب

پزشک شما یک تاریخچه پزشکی دقیق جهت ارزیابی نیازها و انتظارات خواهد گرفت تا مطمئن شود که این درمان برای شما مناسب است. به جز در شرایط استثنایی، این درمان برای افراد زیر ۲۵ سال یا بالای ۶۵ سال توصیه نمی شود. برای بهترین نتیجه، پوست باید در شرایط خوبی باشد و خطوط هدف خیلی شیار نداشته باشند.

افراد زیر کاندیدای نامناسب درمان لبخند لثه ای با بوتاکس هستند:

 • سم بوتولینوم  برای زنان باردار یا شیرده مناسب نیست.
 • برای بیماران مبتلا به اختلالات عصبی خاص مناسب نیست.
 • اگر در حال حاضر داروهای خاصی مصرف می کنید تزریق بوتاکس مناسب نیست.
 • در صورتی که قبلاً واکنش های نامطلوب به هر گونه درمان به وسیله بوتاکس را تجربه کرده اید، کنید تزریق مجدد بوتاکس مناسب نیست.
 • اگر به هر نوع درمان تزریقی حساسیت نشان داده اید، درمان لبخند لثه ای با بوتاکس مناسب نیست.
 • درصورتی که از هرگونه عفونت پوستی در ناحیه تحت درمان یا نزدیکی آن رنج می برید، درمان توصیه نمی شود.
 • اگر از داروهایی مانند آسپرین یا وارفارین استفاده می کنید که بر خونریزی تأثیر می گذارد.
 • درصورتی که در حال حاضر یا به تازگی دوره رواکوتان (درمان آکنه) را در ۱۸ ماه گذشته گذرانده اید.

عوارض درمان لبخند لثه ای

همه درمان ها دارای درجه ای از خطر هستند. تمام خطرات و عوارض در مشاوره قبل از شروع درمان با شما در میان گذاشته خواهد شد. سم بوتولینوم باید توسط یک متخصص باآموزش تخصصی تجویز شود.

عوارض جانبی درمان لبخند لثه ای با بوتاکس عموما شامل موارد زیر می شود:

 • کبودی
 • تورم در محل های تزریق
 • قرمزی در محل های تزریق
 • عدم تقارن
 • افتادگی ابرو یا پلک
 • سردرد

این عوارض جانبی طبیعی هستند، معمولاً در عرض چند روز پس از درمان رخ می‌دهند و انتظار می‌رود موقتی باشند و طی چند هفته خود به خود برطرف شوند.

مراقبت های بعد از درمان لبخن لثه ای با بوتاکس

 پزشک شما توصیه‌های مراقبت‌های بعدی را ارائه می‌کند که برای به حداقل رساندن خطر و ارتقای بهبودی سریع از عوارض جانبی مورد انتظار طراحی شده‌اند.

در این راستا توصیه می شود از مصرف الکل یک روز قبل و بعد از تزریق اجتناب کنید. همچنین از ورزش شدید، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، استخر، سونا و… به مدت ۴۸ ساعت یا طبق توصیه پزشک خود، پس از درمان اجتناب شود.

مزایا و فواید

 • جلسات درمانی بیش از ۳۰ دقیقه طول نمی کشد
 • تزریق ها درد ندارند
 • نتایج در مقایسه با سایر روشها با سرعت بیشتری ظاهر می شود
 • هر واحد بوتاکس از گزینه های جراحی مقرون به صرفه تر است
 • تزریقات بر اساس اهداف درمانی قابل تنظیم است
 • نتایج کاملاً طبیعی و متناسب با صورت هر کس هستند

 

سوالات متداول

مرکز زیبایی ایریس

کلینیک زیبایی ایریس

مرکز زیبایی ایریس، کلینیک تخصصی پوست و لیزر در غرب تهران
با دارا بودن کادری حرفه ای از متخصصین در زمینه خدمات بسیاری از جمله لیزر موهای زائد به طور تخصصی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و انواع فیلر، مزوتراپی سر و صورت، مزونیدلینگ، کربوکسی تراپی، فیس آپ، پیرسینگ ناف و بینی و گوش و انواع ویزیتهای درمانی پوست و مو برای شما مراجعین گرامی آماده خدمات رسانی می باشد و توانسته به بهره گیری از بهترین دستگاه ها و مواد اولیه در کنار تجربه متخصصین، رضایت مراجعین عزیز را جلب نماید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

عوارض تزریق ژل

عوارض تزریق ژل

عوارض تزریق ژل شامل قرمزی و تورم، عدم تقارن،  کبودی و خارش و حساسیت هستند که احتمال دارد در برخی از افراد بروز پیدا...

آشنایی با تزریق ژل لب روسی

آشنایی با تزریق ژل لب روسی

تزریق ژل لب روسی به منظور ایجاد لب‌های پر و حجیم انجام می‌شود. هدف اصلی از تزریق ژل لب با روش روسی، ایجاد حجم اضافی در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *