(021)40440322 – 40440323
صادقیه، خیابان کاشانی، بین اباذر و مهران، ساختمان راز، پلاک ۶۱، بلوک B، طبقه دوم، واحد ۲۰۲
(021)40440322 – 40440323
مرکز زیبایی ایریس / تزریقات زیبایی / درمان عرق با تزریق بوتاکس
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

درمان عرق با تزریق بوتاکس

بسیاری از بیماری‌های بدن وجود دارند که می‌توانند احساس خودآگاهی را در افراد ایجاد کنند و یکی از شایع‌ترین آن‌ها هیپرهیدروزیس است. این عارضه که به عنوان تعریق بیش از حد نیز شناخته می‌شود، در نواحی مختلف بدن از جمله زیر بغل، کف دست و پا رخ می‌دهد. یک روش ایده آل برای درمان هایپرهیدروزیس تزریق بوتاکس است. در این مقاله با ما همراه باشید تا به چگونگی درمان عرق با بوتاکس بپردازیم.

هایپرهیدروزیس چیست؟

هایپرهیدروزیس یک بیماری پوستی است که میلیون ها نفر در جهان آن را تجربه کرده اند. این مشکل مزمن با تعریق بیش از حد لازم برای تنظیم دمای طبیعی بدن مشخص می شود. نواحی از بدن با بیشترین غلظت غدد عرق مانند زیر بغل، کف دست و کف پا را تحت تاثیر قرار می دهد. بیمارانی که از تعریق بیش از حد زیر بازوها یا هیپرهیدروزیس زیر بغل رنج می برند، می توانند کاندیدای عالی برای درمان با تزریق بوتاکس باشند 

با درمان عرق با بوتاکس زندگی خود را بهتر کنید

بیمارانی که تعریق بیش از حد زیر بغل خود را با بوتاکس درمان می کنند، از افزایش قابل توجهی در کیفیت زندگی خود لذت می برند که شامل موارد زیر می شود:

  • بهره وری در کار
  • اعتماد به نفس
  • مشارکت در فعالیت های اجتماعی
  • تمایل به کشف روابط شخصی و عاشقانه
  • فعالیت بدنی و ورزش

چه چیزی باعث تعریق بیش از حد می شود؟

تعریق بیش از حد ناشی از فعالیت بیش از حد اعصاب سمپاتیک به غدد عرق است. دو طبقه بندی هیپرهیدروزیس وجود دارد: اولیه و ثانویه.

هایپرهیدروزیس چگونه درمان می شود؟

بوتاکس یا همان سم بوتولینوم نوع A یک رویکرد مورد تایید FDA برای درمان هایپرهیدروزیس کانونی زیر بغل است. نشان داده شده است که این درمان باعث کاهش تعریق ۸۲ تا ۸۷ درصد در زیر بغل می شود. بیمارانی که هیپرهیدروزیس زیر بغل را که در فعالیت های روزانه آنها اختلال ایجاد می کند، تجربه می کنند اغلب کاندیدهای خوبی برای درمان تعریق با بوتاکس هستند. بسیاری از بیمارانی که تصمیم به انجام بوتاکس دارند، از گزینه‌های درمانی غیرتهاجمی با داروهای ضد تعریق قوی استفاده کرده‌اند و هیچ علائمی را تسکین نداده‌اند. درمان با بوتاکس می تواند اعصاب بیش فعالی که باعث تعریق بیش از حد می شوند را مهار کند و باعث شود مشکل موقتاً فروکش کند.

چگونگی انجام درمان

قبل از درمان عرق با بوتاکس، یک بی حس کننده موضعی به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه برای حداکثر راحتی تزریق بوتاکس زیر بغل استفاده می شود. سپس متخصص زیبایی شما بوتاکس را به صورت زیر پوستی از طریق یک سوزن بسیار کوچک در سراسر ناحیه زیر بغل تزریق می کند. یک سری تزریق برای اطمینان از پوشش کل منطقه انجام می شود.

درمان تعریق با بوتاکس

مزایا درمان عرق با بوتاکس

هنگامی که بوتاکس به زیر بغل بیمار تزریق می شود، می تواند تا پنج ماه تعریق را تسکین دهد.  بوتاکس همچنین به درمان عرق کف دست، کف پا و پیشانی کمک قابل توجهی می کند. مطالعات نشان می دهد که بوتاکس می تواند به طور موثر برای درمان تعریق بیش از حد کف دست و همچنین تعریق بیش از حد پیشانی استفاده شود . در حال حاضر، بوتاکس بیشتر برای درمان تعریق بیش از حد زیر بغل استفاده می شود.

اقدامات قبل از درمان عرق با تزریق بوتاکس

برای به حداقل رساندن کبودی، بهتر است یک هفته قبل از تزریق از آسپرین، موترین، آلو، روغن ماهی یا هر رقیق کننده خون دیگری اجتناب کنید.

اگر تزریق ها در زیر بغل هستند، از لیزر موهای زائد یا اصلاح به مدت دو روز قبل از ویزیت خودداری کنید.  این روش در مناطقی که مو زائد وجود ندارد بهترین نتایج را به همراه دارد، بنابراین توصیه می شود قبل از درمان زیر بغل خود را اصلاح کنید و مطمئن شوید که این کار را ۴۸ ساعت قبل از عمل انجام دهید.

در نهایت، از آنجایی که این تزریق‌ها می‌توانند دردناک باشند (به خصوص اگر نواحی حساس زیر بغل را درمان می‌کنید)، توصیه می‌ شود یک ساعت قبل از تزریق از کرم بی‌حس کننده موضعی حاوی لیدوکائین استفاده کنند.

بیشتربخوانید=> اصلاح فرم بینی با تزریق فیلر به بینی

مراقبت های بعد از تزریق

مراقبت های بعد از درمان عرق بیش از حد با تزریق بوتاکس به توصیه متخصص باید رعایت شود. بعد از تزریق، دوران نقاهت کمی وجود دارد و ناحیه به سرعت بهبود می یابد. می توانید بلافاصله پس از درمان فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید

بیماران باید ۱۲ ساعت پس از تزریق از زدن هر چیزی به زیر بغل خود (از جمله دئودورانت یا ضد تعریق) خودداری کنند. بیماران همچنین باید حدود ۴۸ ساعت از ورزش شدید و گرمای شدید، از جمله جکوزی، اتاق بخار و سونا اجتناب کنند.

عوارض جانبی درمان درمان عرق با تزریق بوتاکس

عوارض جانبی رایج درمان عرق با تزیرق بوتاکس شامل قرمزی و کبودی ناشی از سوراخ‌های سوزن واقعی است، اما معمولاً در عرض یک تا دو روز پس از درمان فروکش می‌کنند. بوتاکس یک درمان بی خطر برای تعریق بیش از حد در نظر گرفته می شود. اگرچه این ناحیه از تعریق در زیر بغل جلوگیری می کند، اما درصد کمی از غدد عرق بدن را در خود جای داده است و بنابراین در توانایی بدن برای خنک کردن خود اختلالی ایجاد نمی کند.

لازم به ذکر است میزان عوارض می تواند با انتخاب بهترین مرکز بوتاکس به حداقل میزان برسد

چه مدت طول می کشد تا بوتاکس برای هایپرهیدروزیس عمل کند؟

تزریق بوتاکس تقریباً ۵ تا ۷ روز پس از درمان تأثیر می گذارد. از آن جایی که بوتاکس تنها تسکین موقتی از هیپرهیدروزیس شما را ارائه می دهد، برای طولانی شدن اثرات آن باید برای درمان های تکراری و تزریق مجددد جهت درمان عرق با بوتاکس مراجعه کنید.

بوتاکس معمولاً ۴ تا ۶ ماه طول می کشد، در این مرحله بیماران ممکن است متوجه شوند که به سطح قبلی تعریق خود باز می گردند.

بسیاری از بیماران دو بار در سال برای پوشش کامل درمان دریافت می کنند.

رفع تعریق بیش از حد زیربغل با تزریق

هزینه درمان عرق با تزریق بوتاکس

هزینه درمان عرق با تزریق بوتاکس به اندازه منطقه تحت درمان و تعداد دفعاتی که برای درمان انتخاب می کنید بستگی دارد. همچنین محل قرار گیری مطب و دستمزد و نوع برند بوتاکس از دیگر عوامل تعیین کننده هزینه درمان عرق با تزریق بوتاکس می باشد.

کلام آخر

اگر تعریق به طور قابل توجهی با فعالیت های روزانه شما تداخل دارد و عوامل موضعی کمکی نکرده اند، اجازه ندهید که شما را ناراحت کند. حتی قوی‌ترین پودرها و سایر محصولات موضعی دیگر معمولاً تأثیر کمی بر تعریق شدید دارند یا اصلاً تأثیری ندارند. با این حال، سم بوتولینوم و درمان عرق با بوتاکس راه حل بسیار موثرتری است که نتایج قابل توجهی ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید=> کلینیک زیبایی خوب در غرب تهران

مرکز زیبایی ایریس

کلینیک زیبایی ایریس

مرکز زیبایی ایریس، کلینیک تخصصی پوست و لیزر در غرب تهران
با دارا بودن کادری حرفه ای از متخصصین در زمینه خدمات بسیاری از جمله لیزر موهای زائد به طور تخصصی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و انواع فیلر، مزوتراپی سر و صورت، مزونیدلینگ، کربوکسی تراپی، فیس آپ، پیرسینگ ناف و بینی و گوش و انواع ویزیتهای درمانی پوست و مو برای شما مراجعین گرامی آماده خدمات رسانی می باشد و توانسته به بهره گیری از بهترین دستگاه ها و مواد اولیه در کنار تجربه متخصصین، رضایت مراجعین عزیز را جلب نماید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

عوارض تزریق ژل

عوارض تزریق ژل

عوارض تزریق ژل شامل قرمزی و تورم، عدم تقارن،  کبودی و خارش و حساسیت هستند که احتمال دارد در برخی از افراد بروز پیدا...

آشنایی با تزریق ژل لب روسی

آشنایی با تزریق ژل لب روسی

تزریق ژل لب روسی به منظور ایجاد لب‌های پر و حجیم انجام می‌شود. هدف اصلی از تزریق ژل لب با روش روسی، ایجاد حجم اضافی در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *