(021)40440322 – 40440323
صادقیه، خیابان کاشانی، بین اباذر و مهران، ساختمان راز، پلاک ۶۱، بلوک B، طبقه دوم، واحد ۲۰۲
(021)40440322 – 40440323
مرکز زیبایی ایریس / جوانسازی پوست / درمان جای زخم و بخیه
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

درمان جای زخم و بخیه

روش های درمانی جای زخم و بخیه چیست؟ آیا لیزر برای درمان جای زخم و بخیه موثر است؟ مزایای روش میکرونیدلینگ برای درمان جای زخم و بخیه چیست؟ در این نوشتار در صدد آن هستیم که دو روش مهم و کاربردی را برای درمان جای زخم و بخیه معرفی کنیم. این دو روش میکرونیدلینگ و لیزردرمانی می باشد. خوش بختانه در طی چند ساله اخیر این دو روش تا حد زیادی توانسته است که آثار مثبت و مفید خود را برای درمان جای زخم و بخیه بسیاری از افراد نشان دهد. از همین رو برآن شدیم که مقاله ای اختصاصی و مجزا در زمینه این روش ها بنگاریم تا از جنبه های مختلفی این دو روش را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

باقی ماندن جای زخم و بخیه؛ اتفاقی ناگوار!

حتما شما هم تجربه داشته اید که در مواقعی به علل مختلف روی پوست دست یا صورتتان زخم هایی ایجاد شدند و یا در اثر اتفاقاتی باید بخیه ای روی پوست شما زده می شده است. جای زخم و بخیه در برخی از مواقع بهبودی کامل پیدا نمی کنند و می توانند در ظاهر افراد اثر گذار باشند. در این میان بسیاری هستند که به دنبال بهترین روش درمانی هستند تا بهبودی کامل حاصل شود و محل زخم و بخیه به طور کامل از بین برود. از بین معمول ترین انواع جای بخیه می توان به جای بخیه های زایمان سزارین اشاره کرد که امروزه بانوان بسیاری برای از بین بردن آن ها به کلینیک آیریس مراجعه می کنند و نتایج عالی و غیر منتظره ای می گیرند.

جای زخم و بخیه

برای جای زخم لیزر چی خوبه؟!

این سوالی است که به کرات از ما می پرسید. در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که در حال حاضر دو روش عمده وجود دارند که در بهبود وضعیت پوست و رفع جای زخم و بخیه اثر بخشی بالایی دارند و تا حد زیادی می توانند در بهبودی وضعیت پوست افراد سودمند واقع شوند. این دو روش عبارتند از میکرونیدلینگ و لیزر برای درمان جای زخم و بخیه. در ادامه این مقاله درباره هر یک از این روش ها اطلاعات مورد نیاز خود را کسب خواهید کرد.

میکرونیدلینگ جای بخیه و زخم

یکی از اصلی ترین روش های از بین بردن جای بخیه و زخم از روی پوست، استفاده از روش میکرونیدلینگ است. میکرونیدلینگ همان طور که از نام آن مشخص است، به معنای استفاده از سوزن های (نیدل های) بسیار ریزی است که وارد لایه سطحی پوست می شوند و افزایش میزان تولید کلاژن را تحریک می کنند. در نتیجه تولید کلاژن بیش تر در محل اسکار بخیه یا زخم، ترمیم صورت می گیرد و جای بخیه و زخم به مرور محو خواهند شد.

باقی ماندن جای زخم و بخیه؛ اتفاقی ناگوار!

حتما شما هم تجربه داشته اید که در مواقعی به علل مختلف روی پوست دست یا صورتتان زخم هایی ایجاد شدند و یا در اثر اتفاقاتی باید بخیه ای روی پوست شما زده می شده است. جای زخم و بخیه در برخی از مواقع بهبودی کامل پیدا نمی کنند و می توانند در ظاهر افراد اثر گذار باشند. در این میان بسیاری هستند که به دنبال بهترین روش درمانی هستند تا بهبودی کامل حاصل شود و محل زخم و بخیه به طور کامل از بین برود. از بین معمول ترین انواع جای بخیه می توان به جای بخیه های زایمان سزارین اشاره کرد که امروزه بانوان بسیاری برای از بین بردن آن ها به کلینیک آیریس مراجعه می کنند و نتایج عالی و غیر منتظره ای می گیرند.

نحوه انجام میکرونیدلینگ برای رفع جای بخیه و زخم

برای انجام میکرونیدلینگ، دستگاهی وجود دارد که در سر آن سوزن هایی بسیار ریز کار گذاشته اند. این سوزن ها با وارد شدن به سطح پوست می توانند به تسریع روند بهبودی و ترمیم مشکلاتی از قبیل باقی ماندن جای زخم و بخیه کمک کنند. البته باید در نظر داشته باشید که قبل از انجام میکرونیدلینگ از بی حسی های موضعی استفاده می کنند تا در طول روند درمانی درد و ناراحتی خاصی متوجه مراجعین نشود.


اثرگذاری میکرونیدلینگ در رفع اسکار زخم و بخیه

انجام میکرونیدلینگ یکی از راه هایی است که با کمک گرفتن از آن می توان بسیاری از مشکلاتی که در سطح پوست وجود دارند را از بین برد. از جمله مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رفع تمامی جای بخیه
 • از بین بردن کامل جای زخم
 • از بین بردن محل اسکار روی پوست
 • از بین بردن جوش هایی که زیر پوست وجود دارد و ریز هستند
میکرونیدلینگ جای زخم و بخیه

علاوه بر این که این روش تا حد زیادی می تواند به بهبودی وضعیت پوستی افراد کمک کند مزایای دیگری نیز به همراه دارد از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میکرونیدلینگ روشی مطمئن، کم خطر و ایمن است و هیچ مشکلی را برای پوست افراد پیش نمی آورد
 • روشی است که در کمترین زمان ممکن می توان انجام داد و از نتیجه آن بهره برد
 • این روش نسبت به سایر روش های دیگر هزینه های کمتری را برای افراد در بردارد.

 لیزر درمان جای زخم و بخیه

از دیگر روش هایی که برای درمان جای زخم و بخیه بکار گرفته می شود این است که از انواع لیزر ها کمک می گیرند. لیزرها نیز از جمله ابزار آلاتی هستند که در چند ساله اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. این میزان از تقاضا و طرفداری به جهات مختلفی ایجاد شده است. از مهم ترین دلایل گسترش بکارگیری لیزر ها در حوزه زیبایی نیز این است که بسیار اثر بخش هستند و می توانند در بهبودی وضعیت پوستی افراد نیز مثمر ثمر باشند. لیزر ها با تاثیراتی که در سطح پوست دارند می توانند به بهبود بافت پوستی کمک کنند.

مزایای انجام لیزر ها برای از بین بردن جای زخم و بخیه

 • لیزر ها با ساطع کردن اشعه هایی به سطح پوست می توانند به بهبود وضعیت بافت پوست و سلول های پوستی کمک کنند.
 • لیزر ها جزء روش هایی هستند که خطری را برای افراد در پی ندارند زیرا که کاملا کنترل شده و دقیق عمل می کنند.
 • لیزر ها اثرات بلند مدتی روی وضعیت و بهبود وضعیت ظاهری پوست دارند. از همین رو کسانی که میخواهند روشی انتخاب کنند که آثار آن سال ها باقی باشد حتما لیزر را انتخاب می کنند.
 • هیچ گونه درد و خونریزی در پی انجام روش لیزر درمانی برای درمان جای زخم و بخیه وجود ندارد.
 • پوست بعد از انجام لیزر صاف تر و روشن تر می شود و پوست بهتر از قبل می شود.
درمان جای زخم وبخیه

نکاتی در زمینه رفع جای بخیه و زخم با میکرونیدلینگ و لیزر

 1. تعداد جلساتی که افراد باید تحت میکرونیدلینگ و لیزر درمانی قرار گیرند بسته به اینکه جای زخم تا چه میزان متفاوت می شود.
 2. توصیه ای که داریم این است که برای اینکه اثرات لیزر و میکرونیدلینگ را بهتر روی پوست صورت شاهد باشید ابتدا باید تعداد جلسات لازم را به طور مرتب پشت سر بگذارید. دومین توصیه این است که حتما مراقبت های لازم بعد از انجام این دو روش را به طور دقیق انجام دهید. زیرا که مراقبت های بعد از انجام روش های درمانی به اندازه روند روش های درمانی مهم و اثربخش خواهد بود.
 3. این دو روش هر دو در کمترین زمان ممکن، با کمترین هزینه ممکن و نیز کمترین عارضه های بعد از انجام همراه است.
 4. از مهم ترین نکاتی که باید در نطر داشته باشید این است که تمامی عارضه هایی که بعد از انجام میکرونیدلینگ و لیزر حاصل می شود موقتی است و در کوتاه ترین زمان ممکن از بین می رود و از همین رو نباید که نگران عارضه های مثل سرخ شدن صورت یا سوزش بسیار کم در سطح پوست باشید. زیرا که عارضه هایی کاملا طبیعی است.
مشاهده آپارات

بهترین کلینیک لیزر جای بخیه در تهران

در انتها امیدواریم که تمامی اطلاعات ارائه شده بتواند در روشن کردن مسیر درمانی شما اثر بخش باشد. آخرین توصیه و نکته ای که داریم این است که همواره برای انجام انواع خدمات زیبایی از جمله لیزر و میکرونیدلینگ از بهترین مراکز زیبایی کمک بگیرید تا روند درمانی به بهترین شکل ممکن انجام شود. انجام لیزر جای بخیه و زخم روشی است که باید در بهترین کلینیک لیزر تهران انجام شود تا بتوانید از این اقدام بهترین و مناسب ترین نتیجه ممکن را بگیرید.

مرکز زیبایی ایریس

کلینیک زیبایی ایریس

مرکز زیبایی ایریس، کلینیک تخصصی پوست و لیزر در غرب تهران
با دارا بودن کادری حرفه ای از متخصصین در زمینه خدمات بسیاری از جمله لیزر موهای زائد به طور تخصصی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و انواع فیلر، مزوتراپی سر و صورت، مزونیدلینگ، کربوکسی تراپی، فیس آپ، پیرسینگ ناف و بینی و گوش و انواع ویزیتهای درمانی پوست و مو برای شما مراجعین گرامی آماده خدمات رسانی می باشد و توانسته به بهره گیری از بهترین دستگاه ها و مواد اولیه در کنار تجربه متخصصین، رضایت مراجعین عزیز را جلب نماید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

مراقبت های بعد از بوتاکس

مراقبت های بعد از بوتاکس

در زیر لیستی از ران هایی که پس از بوتاکس باید از آنها خودداری کنید آورده شده است. بسیار مهم است که این نکات را رعایت...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *