(021)40440322 – 40440323
صادقیه، خیابان کاشانی، بین اباذر و مهران، ساختمان راز، پلاک ۶۱، بلوک B، طبقه دوم، واحد ۲۰۲
(021)40440322 – 40440323
مرکز زیبایی ایریس / تزریقات زیبایی / با ۵ مزیت تزریق ژل لب آشنا شوید
مدت زمان مطالعه ۱۶ دقیقه

با ۵ مزیت تزریق ژل لب آشنا شوید

تزریق ژل لب یک روش غیرجراحی است که برای بهبود شکل و ظاهر و حجم لب‌ها کاربرد دارد. در این روش،  از ژل‌هایی مانند هیالورونیک اسید برای تزریق در لب‌ها استفاده می‌شود. فرایند تزریق ژل لب توسط پزشک پوست، مو و زیبایی انجام می‌شود. در ابتدا، ناحیه تزریق تمیز شده و برای کاهش درد از یک کرم موضعی استفاده می‌شود. سپس، ژل لب به آرامی با یک سوزن باریک به لب تزریق می‌گردد .ژل لب حاوی اسید هیالورونیک است که یک ماده طبیعی است و در بدن ما یافت می‌شود. این ماده برای آب‌رسانی و پرکردن حجم لب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تزریق ژل لب

مزیت‌های تزریق ژل لب

تزریق ژل لب مزیت‌های متعددی دارد، در این مقاله، در مورد ۵ مزیت آن صحبت می‌کنیم.

کبودی ناچیز

پس از تزریق ژل لب، عوارض ناشی از کبودی و تورم بسیار کم و موقتی هستند. این عوارض اغلب به دلیل تماس سوزن با عروق کوچک در ناحیه تزریق رخ می‌دهند. با این حال، ژل‌های هیالورونیک اسید نسبت به سایر مواد، به دلیل ویژگی‌های خاص خود، احتمال کبودی و تورم را کاهش می‌دهند.

ماندگاری قابل قبول

تزریق ژل به لب‌ها، ماندگاری دائمی ندارد و بیشتر اثر آن موقتی است و به زودی از بین خواهد رفت. با این حال، در طول این دوره زمانی، می‌تواند میزان رضایتمندی بالایی برای فرد ایجاد کند. تزریق ژل لب، معمولا تا ۶ ماه دوام دارد.

کنترل حجم لب

پزشک متخصص قادر است میزان حجم لب را به دقت کنترل کند تا نتیجه مطلوب شما حاصل شود.

احتمال پایین بروز حساسیت و واکنش آلرژیک

احتمال واکنش آلرژیک در تزریق ژل به لب‌ها بسیار کم است، زیرا مواد استفاده شده در ژل‌های تزریقی شبیه به موادی هستند که در بدن وجود دارند. بنابراین، احتمال بروز حساسیت به طور کلی کم است. با این حال، اگر به لیدوکائین حساسیت دارید، باید به پزشک خود اطلاع دهید تا این موضوع را در نظر بگیرد. با اطلاع رسانی به پزشک درباره هر نوع حساسیت یا آلرژی که دارید، می‌توانید از احتمال بروز عوارض آلرژیک جلوگیری کنید و آرامش خاطر داشته باشید که تزریق این ماده با احتیاط و با توجه به وضعیت شما انجام می‌شود.

آسانی در برطرف کردن و رفع برآمدگی‌ها

سهولت و آسانی در از بین بردن و رفع برآمدگی‌ها به این معنا است، در صورتی که حرکت لب‌ها یا صحبت کردن موجب ایجاد توده یا برآمدگی شود، می‌توان به راحتی این توده را حل کرده و مشکل را برطرف کرد. با استفاده از روش‌های مناسب و تکنیک‌های مربوطه، به سادگی می‌توان توده را به حالت اولیه بازگرداند و برآمدگی را از بین برد. این فرآیند به سرعت انجام می‌شود و به راحتی موجب بازگشت لب‌ها به حالت طبیعی می‌شود. البته، نیاز به یادآوری است که شما علاوه بر تزریق ژل لب می‌توانید زاویه سازی صورت با ژل را نیز انجام دهید برای این کار می‌توانید به بهترین مرکز لیزر در غرب تهران مراجعه کنید.

هزینه تزریق ژل لب ومزیت ها

تزریق ژل لب برای چه افرادی مناسب است؟

 1. افرادی که لب‌های باریک و غیر قابل تشخیصی دارند و به همین خاطر چهره فرد عصبانی به نظر می‌رسد.
 2. افرادی که لب‌هایشان فرم طبیعی خود را از دست داده‌اند و  لب‌ها به دلیل شل شدن پوست به داخل دهان برمی‌گردد.
 3. افرادی که در حال خنده و در حالت طبیعی، دندان‌هایشان کم قابل دیدن است.
 4. افرادی که خط لب‌هایشان تغییر یافته است و می‌خواهند شکل و ظاهر آن را بهبود بخشند.
 5. افرادی که می‌خواهند هماهنگی و تعادل بین لب‌ها و سایر عناصر صورت را بهبود ببخشند
 6. افرادی که دلیل روند پیری یا عوامل دیگر خطوط لب‌هایشان تغییر کرده و می‌خواهند آن را بهبود ببخشند.

تزریق ژل لب برای چه کسانی ممنوع است؟

در صورتی که جزو این ۱۰ گروه هستید، تزریق ژل لب برای شما ممنوع است.

 1. افرادی که به بیماری‌های پوستی مبتلا هستند.
 2. افراد مبتلا به دیابت
 3. افرادی که به بیماری قلبی مبتلا هستند و از دارو استفاده می‌کنند.
 4. افرادی که به بیماری‌های خود ایمنی مبتلا هستند مانند لوپوس، روماتیسم و یا سندرم نفروتیک.
 5. افرادی که سابقه بیماری‌های خود ایمنی مانند آلرژی و آسم دارند.
 6. افرادی که بدنشان به ترکیبات آلرژیک حساس است.
 7. افرادی که داروهای ضد انعقاد مانند وارفارین و آسپرین مصرف می‌کنند.
 8. افرادی که به عفونت‌های باکتریایی پوستی و تبخال مبتلا هستند.
 9. زنان باردار و مادران شیرده.
 10. افرادی که زیر ۱۸ سال سن دارند.

تزریق  ژل به لب و نحوه انجام آن

تزریق ژل به لب یکی از درمان های غیر جراحی و غیر تهاجمی است که کمک می کند به ظاهر و نتیجه دلخواه خود برسید. از میان پر کننده هایی که برای لب ها وجود دارد تزریق ژل به عنوان روشی موثر و محبوب تر شناخته شده است. ژل ها از موادی به نام اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی در بدن تشکیل شده اند که لب ها را خوش فرم، حجیم و متقارن می سازد. در تزریق ژل  ابتدا باید کمیت و کیفیت ژل ها را ارزیابی کنید و یا حتی می توانید از کارشناسان این حوزه کمک بگیرید،سپس با استفاده از ابزار و لوازم مخصوصی این ژل ها را با توجه به نشانه گذاری در محل مورد نظر به لب تزریق می کنند.

تزریق ژل لب

چه مقدار ژل لب تزریق کنم؟

پاسخ این سوال به موارد مختلفی بستگی دارد. افراد سلیقه های مختلفی دارند. بر اساس فرم و حالت ابتدایی لب های شما و حالت مد نظر شما بعد از تزریق ژل می توان مقدار فیلر مورد نیاز را مشخص نمود. اگر به یک مرکز زیبایی خوب برای ترزریق ژل لب مراجعه کنید.، مشاوران می توانند میزان دقیق فیلر مورد نیاز لب های شما را مشخص کنند.

برخی افراد لب های باریک تری دارند و برای رسیدن به حالت مورد نظر باید فیلر بیشتری تزریق نمایند. بعد از تزریق فیلر لب ها تورم بیشتری دارند و بعد از مدتی به حالت متعادلی تبدیل می شوند. پس بعد از تزریق فیلر نگران ظاهر لب های خود نباشید به زودی ورم اولیه از بین خواهد رفت و لب هایتان فرم دلخواه شما را خواهد گرفت. توصیه می شود اگر برای اولین بار برای تزریق فیلر مراجعه می کنید یک سی سی تزریق کنید و در دفعات بعدی این مقدار را افزایش دهید. در صورتی که شما به بهترین کلینیک برای تزریق ژل در تهران مراجعه کنید.

اشتباهات تزریق ژل لب

برخی از اقدامات وجود دارند که هرگز نباید در روند تزریق ژل لب انجام شوند. در صورتی که این گونه مشکلات پیش بیایند، شما نخواهید توانست نتیجه مورد نظر خود از تزریق ژل لب را بگیرید. اما در صورتی که شما به یک کلینیک خوب و دارای اعتبار برای تزریق ژل لب مراجعه کنید، هرگز با این موارد مواجه نمی شوید. اصلی ترین اشتباهاتی که ممکن است در روند تزریق ژل به لب پیش بیایند و در نتیجه کم تجربگی فرد بروز پیدا می کنند، عبارتند از:

تزریق فیلر بیش از حد

تزریق فیلر به لب ها یکی از اعمال زیبایی است که می تواند باعث جذابیت چهره شود تزریق بیش از حد فیلر به لب ها عملی افراطی است که زیبایی ندارد و بلعکس چهره نامناسب و زشتی دارد. همه می توانیم افراد زیاده روی را مشاهده کنیم که فیلر زیادی را به لب های خود تزریق کرده اند و لبها حالت سوسیس به خود گرفته اند و ظرافت زنان را ندارند. بیشتر افراد ترجیه می دهند تا در یک جلسه تنها یک سی سی فیلر تزریق نمایند تا فرم طبیعی لب ها از بین نرود.

تزریق سطحی یا عمیق

یکی از اشتباهاتی که در صورت عدم مهارت انژکتور می تواند رخ دهد تزریق فیلر به عمق بافت لب است که در این حالت اثری از تزریق فیلر مشاهده نمی شود و باید دوباره تزریق انجام شود. در مواردی نیز ممکن است تزریق فیلر خیلی سطحی باشد و به درستی در بافت لب قرار نگیرد که در این حالت ظاهر مناسبی ایجاد نمی شود. در این موارد نیز انتخاب کلینیک مناسب بسیار اهمیت دارد. تزریق بسیار عمیق یا بسیار سطحی ژل به لب حتی می تواند باعث نکروز شود.

اگر همان که می خواهیم نشد چی؟؟؟

فیلر لب یکی از روش های زیبایی خاص و بازگشت بذیر است. پیش تر نوعی از ژل ها برای تزریق به لب وجود داشت که در صورت تزریق اشتباه می بایست آن را به صورت مستقیم از لب تخلیه کرد. اما امروزه فیلر هایی که بر پایه هیالورونیک اسید هستند فیلر های مناسب تری برای تزریق به لب می باشند و در این فیلر ها بعد از تزریق فیلر به لب اگر میزان آن نامناسب باشد و یا حالتی که لب ها بعد از تزریق فیلر به خود می گیرد را نپسندید می توان با تزریق نوعی آنزیم آن را تجزیه و کرد و لب ها را به حال اولیه باز گرداند این مسئله یکی از مزایای فیلر های بر پایه هیالورونیک اسید است. بنابراین اگر پس از تزریق فیلر اگر به حالت دلخواه نرسیدید نیاز به نگرانی نیست و به سادگی می توان آن را برطرف کرد.

در این ویدئو نحوه خارج کردن ژل فاسد از لب را مشاهده می کنید.

مشاهده آپارات

نتیجه‌گیری

تزریق ژل لب، یک فرآیند زیبایی غیرجراحی است که با استفاده از موادی همچون هیدروکسی‌پاتیت، کوئلژن و اسید هیالورونیک، بهبود شکل و حجم لب‌ها را فراهم می‌کند. این روش توسط پزشکان زیبایی پوست انجام می‌شود. با تزریق ژل، لب‌ها  پر‌تر شده و شکل و ظاهر جذاب‌تری پیدا می‌کند. این روش به مدت چند ماه تا یک سال ماندگاری دارد و ممکن است عوارضی همچون تورم، درد یا کبودی موقتی در ناحیه تزریق رخ دهد. برای انجام این کار، توصیه می‌کنیم با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا بهترین نتیجه را بدست آورید.

سوالات متداول

در آخر باید گفت که با رعایت نکات مذکور می توانید از بروز هر گونه عارضه ی نا خوشایندی جلوگیری کرد. برای انجام این عمل مراکز معتبری را در نظر بگیرید، زیرا در زیبایی ظاهری شما بسیار تاثیر گذار است.

مرکز زیبایی ایریس

کلینیک زیبایی ایریس

مرکز زیبایی ایریس، کلینیک تخصصی پوست و لیزر در غرب تهران
با دارا بودن کادری حرفه ای از متخصصین در زمینه خدمات بسیاری از جمله لیزر موهای زائد به طور تخصصی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و انواع فیلر، مزوتراپی سر و صورت، مزونیدلینگ، کربوکسی تراپی، فیس آپ، پیرسینگ ناف و بینی و گوش و انواع ویزیتهای درمانی پوست و مو برای شما مراجعین گرامی آماده خدمات رسانی می باشد و توانسته به بهره گیری از بهترین دستگاه ها و مواد اولیه در کنار تجربه متخصصین، رضایت مراجعین عزیز را جلب نماید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

عوارض تزریق ژل

عوارض تزریق ژل

عوارض تزریق ژل شامل قرمزی و تورم، عدم تقارن،  کبودی و خارش و حساسیت هستند که احتمال دارد در برخی از افراد بروز پیدا...

آشنایی با تزریق ژل لب روسی

آشنایی با تزریق ژل لب روسی

تزریق ژل لب روسی به منظور ایجاد لب‌های پر و حجیم انجام می‌شود. هدف اصلی از تزریق ژل لب با روش روسی، ایجاد حجم اضافی در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۱۲ دیدگاه ها
 1. من لبم بعضی وقت ها تب خال میزنه این میتونه برای تزریق فیلر لب مشکل ساز باشه؟
  یعنی با تب خال میشه ژل لب تزریق کنم؟

  پاسخ
  • برای تزریق فیلر باید صبر کنید تا تب خال ها خوب شوند بعد اقدام کنید. قبل از تزریق هم باید به انژکتور اطلاع دهید

   پاسخ
 2. خیلی مفید بود.

  در دوران بارداری و شیر دهی تزریق فیلر ضرر نداره؟

  پاسخ
  • نظرات متفاوتی در این مورد وجود دارد ولی نظر قطعی در این باره وجود ندارد. به طور کلی تزریق فیلر در این دوران توصیه نمیشود.

   پاسخ
 3. بعد از تزریق ژل لب اگر سوار هماپیما بشم تغییر فشار هوا می تونه مشکل ایجاد کنه؟ ممنئن میشم جواب بدید

  پاسخ
 4. متشکر شما بوتاکس هم تزریق می کنید؟

  لطفا مقاله کاملی درباره بوتاکس هم بنویسید متشکر

  پاسخ
 5. من قبلا بوتاکس لب انجام دادم و برای رفع چین و چروک های لبم می تونم این دفعه برای تزریق فیلر بیام؟

  پاسخ
  • بله بوتاکس مانعی برای تزریق فیلر ایجاد نمی کند

   پاسخ
 6. جشنواره و تخفیف هم دارید؟

  پاسخ
  • بله اگر پیج اینستاگرام رو دنبال کنید می تونید از تخفیف ها باخبر بشید

   پاسخ
 7. سلام تورم خیلی زیاد تو ۲۴ ساعت اول که هی بیشتر هم بشه طبیعیه؟؟؟ واسه بار اول ۲ سی سی تزریق داشتم الان به شدت متورمه لبم خیلی نگرانم

  پاسخ
  • سلام باید معاینه بشید
   به طور معمول باید تورم بعد از تزریق ژل لب به مروز زمان کاهش پیدا کنه

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *