(021)40440322 – 40440323
صادقیه، خیابان کاشانی، بین اباذر و مهران، ساختمان راز، پلاک ۶۱، بلوک B، طبقه دوم، واحد ۲۰۲
(021)40440322 – 40440323
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

تزریق ژل خط اخم

آیا از خطوط اخم روی صورت خود خسته شده اید و این چین و چروک ها سن شما را بیشتر نشان می دهند؟ نگران نباشید، همیشه راه حلی برای درمان وجود دارد. یکی از روش های درمان خط اخم، تزریق ژل خط اخم است. بسیاری از افراد خصوصا بانوان در یک مقطع زمانی احساس می کنند دیگر صورت و پیشانی آن ها همان جوانی سابق را ندارد و خطوطی مانند خط اخم در پیشانی آن ها شکل گرفته است. این مسئله علاوه بر آن که در زیبایی فرد تاثیر منفی دارد و موجب کاسته شدن جذابیت و جوانی می شود، موجب کاهش اعتماد به نفس نیز می شود. به گفته ی متخصصان بهترین مرکز زیبایی در غرب تهران، درمان خط اخم به دغدغه ای برای افراد تبدیل شده است که همه به نوعی نگرانی دارند تا از این مسئله رهایی یابند. در این مقاله قصد داریم تزریق ژل خط اخم را تشریح کنیم. با ما همراه باشید.

خط اخم چیست؟

خط اخم، خطی عمودی است که میان دو ابرو و در ناحیه پیشانی قرار دارد. بسیاری تصور می کنند خطوط و چین و چروک های پیشانی همان خطوط اخم هستند که باید بگوییم این مسئله فرضیه ای اشتباه است. در واقع خطوط اخم همان خطوطی هستند که به صورت چین و چروک های عمودی در میان دو ابرو واقع شده اند و موجب می شوند از جوانی و شادابی فرد کاسته شود.

خطوط اخمی که میان دو ابرو قرار دارند می توانند تحت تاثیر عوامل مختلفی ایجاد شوند. همچنین نباید تصور کنید که این خطوط فقط در سنین میانسالی و یا پیری به وجود می آیند بلکه این خطوط در هر سن و سالی می توانند ایجاد شده و زیبایی چهره شما را تحت تاثیر قرار دهند. اگر خطوط اخم در سنین میان سالی ایجاد شوند امری طبیعی است، اما هنگامی که خطوط اخم در سنین جوانی نمود پیدا می کنند، موجب شوکه شدن و ناراحتی زیاد فرد خواهند شد.

تزریق به خط اخم

دلایل اصلی بروز خطوط اخم

خطوط عمودی میان ابروها و یا خطوط اخم می توانند در هر سنی حتی سنین جوانی ایجاد شوند. این اتفاق برای هیچ کسی خوشایند نیست و موجب ناراحتی و کاهش اعتماد به نفس می شود. همچنین تشکیل این خطوط موجب می شود که فرد پیر تر به نظر برسد. اما سوال اصلی اینجاست که علت تشکیل خط اخم چیست؟

شاید بسیاری از مردم تصور کنند خطوط اخم هنگامی به وجود می آیند که فرد، انسانی اخمو است و یا بیش از حد اخم می کند. باید بگوییم این چنین نیست. خطوط اخم می توانند تحت تاثیر عوامل متعددی به وجود بیایند اما مهم ترین عاملی که موجب پدید آمدن خطوط اخم می شود، آسیب های ناشی از تابش نور خورشید است. هنگامی که نور خورشید به صورت مستقیم به صورت می تابد موجب از بین رفتن کلاژن های موجود در سطح پوست و به ویژه در نواحی نازک می شود. در چنین شرایطی پوست صورت در نواحی مختلف (علی الخصوص در نواحی اخم) مستعد ایجاد چین و چروک می شود.

چه راه هایی برای رفع خطوط اخم وجود دارند؟

از آن جایی که خطوط اخم در یکی از اصلی ترین بخش های صورت یعنی میان دو ابرو ایجاد می شوند، تقریبا همه افرادی که به این مشکل دچار می شوند، برای رفع آن به دنبال یافتن بهترین روش ممکن می گردند. رفع خط اخم می تواند به روش هایی از جمله تزریق بوتاکس، تزریق چربی و تزریق ژل انجام شود. انتخاب از میان هر یک از این اقدامات می تواند بر اساس میزان شدت و عمق خطوط اخم، جنس پوست، سن فرد و … باشد. در این مقاله می خواهیم با تمرکز بر موضوع رفع مشکل خط خنده با تزریق ژل، همه مزایا و معایب مربوط به آن را مورد بررسی قرار دهیم.

تزریق ژل خط اخم

چه کسانی باید تزریق ژل خط اخم انجام دهند؟

این که چه کسی می خواهد از تزریق ژل خط اخم استفاده کند، یک تصمیم کاملا شخصی است. بسیاری از افراد بنا به تشخیص خودشان متوجه می شوند، در بین دو ابروی آن ها چین و چروک هایی عمودی ایجاد شده است که این چین و چروک ها موجب پیر نشان دادن وی شده اند. چنین فردی تصمیم می گیرد از درمان تزریق ژل خط اخم استفاده کند.

اما آمار یک مرکز زیبایی نشان می دهد، بیشترین کسانی که برای درمان خط اخم و تزریق ژل خط اخم به این مرکز مراجعه می کنند، افرادی هستند که سن بالای ۳۵ سال دارند و این خطوط را علائم اولیه پیری می دانند. پر واضح و روشن است که انسان همیشه تمایل دارد جوان و زیبا به نظر برسد، بنابراین همواره به دنبال راهی برای از بین بردن علائم پیری می باشد. بنابراین می توانیم بگوییم بیشترین کسانی که از تزریق ژل خط اخم استفاده می کنند کسانی هستند که اولین نشانه های پیری را به این صورت در چهره ی خود می بینند.

تزریق ژل به خط اخم چگونه انجام می شود؟

ابتدا شما می بایست به یک کلینیک خوب برای تزریق ژل مراجعه کنید و سپس توسط متخصص مورد معاینه قرار بگیرید تا عمق چین و چروک های ناحیه اخم شما مورد سنجش قرار داده شود و سپس روند درمان توسط متخصص تکمیل گردد. میزان ژل تزریقی به خطوط اخم دقیقا بر اساس همین فاکتور محاسبه می گردد.

نتیجه تزریق ژل خط اخم

آیا تزریق ژل خط اخم عوارض دارد؟

اگر تزریق ژل خط اخم در یک مرکز زیبایی معتبر و توسط فردی متخصص انجام شود، خطری متوجه فرد نخواهد بود. البته لازم است به دستور متخصص بعد از گذشت زمان معینی تزریق تمدید شود. از مهم ترین عوارض تزریق ژل به خطوط اخم می توان به تورم، کبودی، احساس درد و احساس خارش اشاره کرد. انجام این اقدام زیبایی در یک کلینیک زیبایی خوب می تواند نتایج مورد قبول با حداقل عوارض را به همراه داشته باشد.

آیا می توان از ایجاد خطوط اخم پیشگیری کرد؟

انسان با گذشت زمان دچار پیری می شود و نشانه های پیری در صورت او نمایان می شوند. اگرچه این مسئله امری اجتناب ناپذیر است اما با استفاده از ترفند هایی می توان این روند را کند تر کرد. مهم ترین کار هایی که می توانید انجام دهید تا دیر تر نشانه های پیری در چهره ی شما نمایان شوند، به شرح زیر می باشند:

  1. خوب بخوابید. هنگامی که خوب می خوابید و پوست صورت شما به اندازه کافی استراحت می کند در نتیجه جوانی و شادابی بیشتری دارد. خواب خوب و کافی سبب می شود تا بدن کلاژن و الاستین بیشتری ترشح کند. این هورمون ها در جوانی و زیبایی پوست بسیار تاثیر گذار هستند. اگر این هورمون ها به اندازه ی کافی در پوست وجود داشته باشند در نتیجه پوست سفت تر و جوان تر می ماند.
  2. از دخانیات دوری کنید. دخانیات تاثیر بسیاری منفی در جوانی و شادابی پوست دارند. استفاده از دخانیات موجب می شود تا مواد آسیب زا به سرعت پوست را پیر و دچار چین و چروک کنند.
  3. از اخم کردن بیش از حد پرهیز کنید. اخم کردن زیادی موجب می شود تا پوست میان دو ابرو به دلیل خاصیتی که دارد به مرور زمان شکل اخم به خود بگیرد و همین موجب پیر به نظر رسیدن می شود.
  4. در مقابل نور مستقیم آفتاب نایستید. همان طور که گفتیم اشعه های موجود در نور خورشید سبب تخریب لایه های پوستی می شوند و موجب می شوند پوست دچار چین و چروک شود. بنابراین بهتر است در برابر نور شدید خورشید قرار نگیرید و در مواقع ضروری از یک کرم ضد آفتاب مرغوب و با کیفیت استفاده کنید.
مرکز زیبایی ایریس

کلینیک زیبایی ایریس

مرکز زیبایی ایریس، کلینیک تخصصی پوست و لیزر در غرب تهران
با دارا بودن کادری حرفه ای از متخصصین در زمینه خدمات بسیاری از جمله لیزر موهای زائد به طور تخصصی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و انواع فیلر، مزوتراپی سر و صورت، مزونیدلینگ، کربوکسی تراپی، فیس آپ، پیرسینگ ناف و بینی و گوش و انواع ویزیتهای درمانی پوست و مو برای شما مراجعین گرامی آماده خدمات رسانی می باشد و توانسته به بهره گیری از بهترین دستگاه ها و مواد اولیه در کنار تجربه متخصصین، رضایت مراجعین عزیز را جلب نماید.

مقالات مرتبط

عوارض تزریق ژل

عوارض تزریق ژل

عوارض تزریق ژل شامل قرمزی و تورم، عدم تقارن،  کبودی و خارش و حساسیت هستند که احتمال دارد در برخی از افراد بروز پیدا...

آشنایی با تزریق ژل لب روسی

آشنایی با تزریق ژل لب روسی

تزریق ژل لب روسی به منظور ایجاد لب‌های پر و حجیم انجام می‌شود. هدف اصلی از تزریق ژل لب با روش روسی، ایجاد حجم اضافی در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *