(021)40440322 – 40440323
صادقیه، خیابان کاشانی، بین اباذر و مهران، ساختمان راز، پلاک ۶۱، بلوک B، طبقه دوم، واحد ۲۰۲
(021)40440322 – 40440323
مرکز زیبایی ایریس / تزریقات زیبایی / آنچه باید در مورد تزریق بوتاکس پیشانی بدانید
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

آنچه باید در مورد تزریق بوتاکس پیشانی بدانید

چین و چروک پیشانی یکی از رایج ترین شکایاتی است که خانم ها و آقایان در مورد پوست خود دارند. در دنیای جراحی های پلاستیک و پوست، طیف وسیعی از درمان ها وجود دارد که به داشتن پوستی صاف و شفاف روی پیشانی شما کمک می کند. اما با وجود بسیاری از گزینه های تزریقی وجود دارند که نوید دهنده دستیابی به پوستی درخشان است، اما کدام گزینه درمانی برای شما مناسب تر است؟

به عنوان یک درمان مورد تایید FDA که توسط افراد بی شماری در سراسر جهان حمایت می شود، هیچ شکی در بی خطر بودن و اثربخشی بوتاکس به عنوان راه حلی برای مشکلات ضد پیری وجود ندارد. بوتاکس یکی از روش های درمانی ارجح برای کسانی است که به دنبال درمان غیر جراحی برای خطوط ریز و چین و چروک خود هستند. اما مانند هر روش دیگری که از نظر پزشکی اثبات شده است، بوتاکس نیز دارای عوارض جانبی است که یکی از آنها ایجاد برجستگی ها یا توده های کوچک در پیشانی پس از تزریق برای خطوط ابرو و پیشانی است.

پس چه چیزی باید در مورد برآمدگی های بعد از بوتاکس پیشانی بدانید؟ در واقع ایجاد یک توده قرمز حساس کوچک در ناحیه ای که برای چین و چروک پیشانی یا سایر چین و چروک های صورت خود تزریق شده اید، معمول است که باید در یک ساعت اول درمان از بین برود. این ممکن است با کبودی یا قرمزی خفیف همراه باشد که این نیز طبیعی است. با این حال، اگر برآمدگی بزرگتر از نیش حشره باشد یا بعد از مدت زمان توصیه شده از بین نرود، برای رد هر گونه عارضه، به ارائه دهنده خود مراجعه کنید.

در ادامه با ما همراه باشید تا در این رابطه مطالب ارزشمندی را ارائه نماییم.

دلایل عمده چین و چروک پیشانی چیست؟

عوامل زیادی وجود دارد که می تواند باعث ایجاد چین و چروک پیشانی شود، از استفاده زیاد از ماهیچه های مختلف در صورت شما گرفته تا از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست در اثر  افزایش سن می تواند عامل آن باشد. اما طبق گفته متخصصین پوست علت اصلی ایجاد چین و چروک پیشانی، فعالیت عضلات فرونتالیس است که ابروها را بالا می برد و در نتیجه باعث ایجاد چین و چروک در پیشانی می شود.

چین و چروک پیشانی

همچنین ماهیچه های اطراف چشم نیز می تواند باعث ایجاد چین و چروک پیشانی شود. علاوه بر آن با گذشت زمان، حرکات اضافی ماهیچه های صورت، گرانش و سستی پوست باعث شکل گیری خطوط و چین و چروک در آن می شود.

گزینه های درمانی برای مقابله با چین و چروک پیشانی چیست؟

بوتاکس یکی از بهترین راه های کاهش چین و چروک پیشانی است. بوتاکس باعث می شود عضلات از کار بیفتند، بنابراین از شر چین و چروک های صورتتان خلاص می شوند. با گذشت زمان و قرار گرفتن در معرض آفتاب، عضلات منقبض شده و باعث ایجاد چین و چروک می شوند، اما بوتاکس آنها را نرم می کند. بوتاکس همچنین برای کمک به سفت کردن پوست روی پیشانی، و بالا بردن ابرو توصیه می شود.

چه کسی کاندیدای خوبی برای هر گزینه درمانی است؟

متخصصان ما غالباً بیمارانی را مشاهده می کنند که به تازگی ایجاد چین و چروک بر روی پیشانی شان آغاز شده است، و پزشکان توصیه می کنند که از قبل شروع درمان، روش های پیشگیری از اقدامات بسیار مؤثری برای مقابله با این چین و چروک ها هستند.

اگر در دهه بیست و اوایل دهه سی سالگی خود شاهد پیدایش خطوطی بر روی پیشانی تان هستید بهتر است تزریق بوتاکس پیشانی انجام دهید تا از بروز چین و چروک های بیشتر جلوگیری شود.

بعد از درمان چه نتیجه ای می توان انتظار داشت؟

بعد از درمان، می توانید پوستی شفاف تر، سفت تر با خطوط کمتری داشته باشید. بوتاکس یک داروی شگفت آور است و وقتی به خوبی توسط یک پزشک مجرب انجام گیرد، بسیار طبیعی به نظر می رسد. مشاهده نتایج کامل درمان شما بین ۳ تا ۵ روز طول می کشد.

مرکز زیبایی ایریس مجهز به پیشرفته ترین دستگاه  لیزرموهای زائد و سایر خدمات تزریق بوتاکس، تزریق ژل و خدمات تخصصی پوست می باشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیش تر با شماره تلفن ۴۰۴۴۰۳۲۲۲ تماس حاصل نمایید.

اینستاگرام

آیا خطرات یا عوارض جانبی تزریق بوتاکس پیشانی را باید در نظر بگیرید؟

خطرات و عوارض جانبی از طریق تزریق بوتاکس برای مقابله با چین و چروکهای پیشانی بسیار نادر است و به ندرت می تواند بر شکل ابرو یا عضلات پلک تأثیر منفی بگذارد که در صورت مراجه به افرادغیر متخصص ممکن است این مشکل رخ دهد. همچنین واکنش های کوتاه مدت شامل کبودی یا سردرد می شود اما هر دو قابل حل هستند.

ممکن است کبودی نیز اتفاق بیفتد، اما یک پزشک متخصص واجد شرایط برای به حداقل رساندن هر نوع کبودی” با تزریق اصولی و صحیح تلاش خواهد کرد. یکی دیگر از عوارض جانبی ناشی از درمان بیش از حد بوتاکس است می تواند عضله  فلج کند به طوری که ابروهای شما حرکت نکنند و احساس کنید که پلکهای شما خیلی سنگین است، با این وجود، این عارضه منفی طی هفته ها از بین می رود.

تزریق بوتاکس

علت عوارض بعد از تزریق بوتاکس پیشانی

تزریق سم بوتولینوم یک روش درمانی رایجی است که معمولاً برای صاف کردن خطوط ریز و چین و چروک و همچنین موارد دیگری مانند تعریق بیش از حد و دندان قروچه استفاده می شود. معمولاً عوارض جانبی مانند درد خفیف، خارش، کبودی و قرمزی به ویژه در محل تزریق مشاهده می شود.

برجستگی ها، که می تواند به تورم نیز نسبت داده شود، می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. برخی موقتی هستند و دلیلی برای هشدار نیستند، در حالی که برخی ممکن است طولانی تر و جدی تر باشند. علل موقتی، که بیشتر اتفاق می‌افتد، شامل اثر پر کردن فضا از یک ماده تزریقی، واکنش موضعی به سم، و انسداد موقت سیستم زهکشی طبیعی پوست است.

 برجستگی هایی که به خاطر این دلایل ایجاد می شوند، معمولاً طولانی نیستند و به سرعت فروکش می کنند. به طوری که به هیچ درمانی نیاز ندارد و می توانید انتظار داشته باشید که برجستگی ها پس از چند ساعت از بین بروند.

با این حال، اگر برجستگی های ناشی از تورم دیرتر شروع شوند و در واقع بدتر شوند ( اگر قرمز و دردناک شوند) ممکن است، تبدیل به یک عارضه جانبی جدی تر شو.  این عوارض می تواند نتیجه یک واکنش آلرژیک، التهاب ناخواسته یا عفونت باشد.

عوارض بوتاکس پیشانی

مراقبت های قبل و بعد تزریق بوتاکس پیشانی

مصرف آسپرین را قطع کنید زیرا آسپرین ها رقیق کننده خون هستند و می توانند باعث کبودی شوند. اگر در مورد قرص‌هایی که مصرف می‌کنید مطمئن نیستید، به پزشکتان بگویید که چه قرص‌هایی هستند تا او در مورد مصرف یا عدم مصرف آن‌ها قبل از قرار ملاقات بوتاکس شما را راهنمایی کند.

پس از تزریق بوتاکس پیشانی حداقل تا چهار ساعت دراز نکشید و ناحیه تحت درمان را مالش یا ماساژ ندهید تا ورم بدتر نشود. از متخصص خود در مورد استفاده از کرم های موضعی در ناحیه آسیب دیده سوال کنید.

جدای از مواردی که در بالا ذکر شد، پیگیری اقدامات بعد از بوتاکس برای جلوگیری از برآمدگی و سایر عوارض بعد از تزریق بوتاکس پیشانی به شما کمک می کند. مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس پیشانی شامل موارد زیر می شود.

  • عدم مصرف الکل قبل و بعد از درمان توصیه می شود زیرا الکل می تواند منجر به کبودی بیشتر شود
  • برای جلوگیری از انتشار سم باید از دست زدن به صورت به خصوص پیشانی خودداری شود. 
  • از درمان های پوستی باید اجتناب شود. 
  • در ۲۴ ساعت اول پس از تزریق از استفاده از صورت، ماساژ، اسکراب و فیلر صرف نظر کنید.
  • روی ناحیه تحت درمان نخوابید. اگر بوتاکس روی پیشانی خود زده اید، این کار نباید سخت باشد ، مگر اینکه روی شکم بخوابید
  • همچنین از دراز کشیدن تا چهار ساعت پس از درمان خودداری کنید.
  •  حداقل تا چهار ساعت بعد از تزریق بوتاکس پیشانی  از نور خورشید دور بمانید، زیرا گرما باعث برافروختگی پوست و افزایش فشار خون می شود که منجر به کبودی می شود. 

آیا روش های دیگری برای درمان چین و چروک پیشانی وجود دارد؟

گذشته از دید یک جراح پلاستیک یا متخصص پوست برای انجام یک روش تزریقی، روش های دیگری نیز برای مقابله با چین و چروکهای پیشانی وجود دارد. در نظر گرفتن گزینه های شیوه زندگی سالم کمک می کند تا پوست شما در طی سال ها سفت و جوان به نظر برسد. کم آبی بدن، مصرف الکل و مقدار زیاد قند در رژیم غذایی فرد می تواند روی پوست تأثیر بگذارد و باعث ایجاد چین و چروک در صورت وی شود. اگر این موارد را در دهه های ۲۰ و ۳۰ خود قطع کنید، به طور قابل توجهی جوان تر به نظر می رسید.

همچنین استفاده روزانه از یک محصول پیشگیری از چین و چروک مانند ضد آفتاب را توصیه می شود. همیشه از ضد آفتاب استفاده کنید زیرا چین و چروک ها را کاهش می دهد و روند پیری ناشی از قرار گرفتن در معرض آفتاب را کندتر می کند.

هزینه هر تزریق بوتاکس چقدر است؟

هزینه کلی بستگی به این دارد که درمان خود را در کجا انجام داده اید، و چه میزان بوتاکس برای درمان شما مورد استفاده قرار گرفته است.

متخصصین توصیه می کنند که افراد سالی یک یا دو بار برای تزریق بوتاکس اقلام کنند. از سوی دیگر توصیه می شود که هر ۱۰ تا ۱۲ هفته درمان را انجام دهید و هر درمان سه ماه طول می کشد

 

مرکز زیبایی ایریس

کلینیک زیبایی ایریس

مرکز زیبایی ایریس، کلینیک تخصصی پوست و لیزر در غرب تهران
با دارا بودن کادری حرفه ای از متخصصین در زمینه خدمات بسیاری از جمله لیزر موهای زائد به طور تخصصی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و انواع فیلر، مزوتراپی سر و صورت، مزونیدلینگ، کربوکسی تراپی، فیس آپ، پیرسینگ ناف و بینی و گوش و انواع ویزیتهای درمانی پوست و مو برای شما مراجعین گرامی آماده خدمات رسانی می باشد و توانسته به بهره گیری از بهترین دستگاه ها و مواد اولیه در کنار تجربه متخصصین، رضایت مراجعین عزیز را جلب نماید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

عوارض تزریق ژل

عوارض تزریق ژل

عوارض تزریق ژل شامل قرمزی و تورم، عدم تقارن،  کبودی و خارش و حساسیت هستند که احتمال دارد در برخی از افراد بروز پیدا...

آشنایی با تزریق ژل لب روسی

آشنایی با تزریق ژل لب روسی

تزریق ژل لب روسی به منظور ایجاد لب‌های پر و حجیم انجام می‌شود. هدف اصلی از تزریق ژل لب با روش روسی، ایجاد حجم اضافی در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *