(021)40440322 – 40440323
صادقیه، خیابان کاشانی، بین اباذر و مهران، ساختمان راز، پلاک ۶۱، بلوک B، طبقه دوم، واحد ۲۰۲
(021)40440322 – 40440323
مرکز زیبایی ایریس / لیزر موهای زائد / آیا روی تاتو رو میشه لیزر کرد؟
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

آیا روی تاتو رو میشه لیزر کرد؟

همه  به دنبال داشتن پوستی صاف در تمام طول سال هستند، به این جهت روی به لیزر موهای زائد می آورند. آیا شما هم از اصلاح هفتگی و اپیلاسیون ماهانه خسته شده اید و  پس از انجام تحقیقات خود به این نتیجه رسیدید که بهترین راه برای خلاص شدن از شر موهای زائد بدن، لیزر موهای زائد است.؟ اما به تازگی متوجه شده اید که خالکوبی دارید. در این راستا اکنون، شما از خود می‌پرسید که آیا تاثیر لیزر موهای زائد بر تاتو زیان آور استیا خیر.

خالکوبی امری غیر معمول نیست. تتو ها ممکن است در اشکال و رنگ های مختلفی، در تمام قسمت های بدن وجود داشته باشد. آنها بسیار محبوب هستند و می توانند معانی مختلفی داشته باشند. شما عاشق خالکوبی های خود هستید و می دانید که لیزر یکی از راه های پاک کردن آنها است. بنابراین، نمی‌دانید که آیا تاثیر لیزر موهای زائد بر تاتو زیان آور است و آن راخراب می‌کند یا خیر؟.

در این مقاله به بررسی اینکه چگونه لیزر موهای زائد بر خالکوبی تأثیر می گذارد، چگونه می توانید لیزر موهای زائد را انجام دهید و چه گزینه هایی دارید، می پردازیم.

چرا لیزر موهای زائد روی تاتو توصیه نمی شود؟

تکنسین های معتبر بهترین مرکز لیزر از لیزر موهای زائد بر روی پوست خالکوبی شده استفاده نمی کنند، چرا که این امر دلیل  بسیار منطقی دارد و تاثیر لیزر موهای زائد بر تاتو ممکن است زیان آور باشد. همانطور که می دانید، در لیزر موهای زائد رنگدانه های مو هستند که انرژی نور را جذب می کنند. این انرژی پس از تبدیل شدن به انرژی حرارتی به فولیکول های مو آسیب می رساند و رشد مو را متوقف می کند.

در حالی که لیزر موهای زائد بر روی پوست های روشن با موهای تیره بهترین کارایی را دارد، اما برای پوست های تیره با موهای تیره و پوست های روشن با موهای روشن نیز موثر است. با این حال، برنزه کردن پوست ممکن است در درمان اختلال ایجاد کند زیرا رنگدانه طبیعی تغییر می کند. خالکوبی نیز به همین طریق منجر به ایجاد اختلال خواهد شد.

در واقع، خالکوبی به عنوان یک رنگدانه در پوست ذخیره می شود. بنابراین لیزر به جوهر جذب می شود که می تواند منجر به عواقب مخربی از طریق تولید بیش از حد گرما شود. لیزر درمانی روی خالکوبی نه تنها می تواند دردناک باشد، بلکه می تواند باعث سوختگی، محو شدن و یا حتی خراب و کم رنگ شدن تاتو شود.

تاثیر لیزر موهای زائد بر تاتو می تواند به طور دائمی به خالکوبی ها آسیب برساند و تاول هایی ایجاد کند که مدت زیادی طول می کشد تا بهبود یابند. اگر تصمیم به لیزر موهای زائد نزدیک به پوست خالکوبی شده دارید، تکنسین باید بسیار مراقب باشد و از هرگونه برخورد لیزر با جوهر تاتو جلوگیری کند. برای لیزر موهای زائد  باید اطراف خالکوبی را لیزر کنید، زیرا هیچ راهی وجود ندارد که لیزر روی خالکوبی شما تأثیر نگذارد.

آیا از لیزر موهای زائد می توان به عنوان پاک کننده تاتو استفاده کرد؟

تاثیر لیزر موهای زائد بر تاتو در واقع می تواند باعث آسیب دائمی شود. از آنجایی که هم لیزر موهای زائد و هم از بین بردن تاتو از لیزر استفاده می کنند، ممکن است وسوسه انگیز باشد که آنها را با یکدیگر اشتباه بگیرید. با این حال، انجام این کار خطرناک است.

در واقع، هر دو درمان از لیزرهای مختلف با شدت های متفاوت استفاده می کنند. هر دو بر جوهر تأثیر می گذارند، اگرچه لیزرهایی که برای پاک کردن خالکوبی با لیزر استفاده می شوند، ذرات جوهر را می شکنند و به طور موثر هر رنگ مصنوعی را از روی پوست پاک می کنند.

متقاضیان باید به خاطر داشته باشند که حذف خالکوبی با لیزر یک روش کاملا متفاوت با هدف متفاوت و با ویژگی های منحصر به فرد است. لیزرهایی که برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شوند انواع مختلفی دارند: الکساندریت، ND: YAG، دیود و غیره. لیزرهایی که برای رفع خالکوبی استفاده می شوند دستگاه های Q-Switch هستند که انرژی را بسیار سریعتر تحویل می دهند به طوری که لیزر به رنگدانه برخورد می کند و باعث تکه تکه شدن آن می شود.

آیا افرادی که تاتو دارند می توانند لیزر درمانی کنند؟

افرادی که دارای تاتو و خالکوبی هستند می توانند لیزر موهای زائد را انجام دهند. اما در این راستا اول از همه باید بدانند که تاثیر لیزر موهای زائد بر تاتو چگونه است. در این راستا باید دانست که امکان درمان، به محل تاتو بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر روی ساعد خود خالکوبی دارید اما فقط می خواهید موهای زائد زیر بغل خود را لیزر کنید، به احتمال زیاد مشکلی وجود ندارد. خالکوبی روی ران هیچ تاثیری در رفع موهای زائد لب بالایی یا لیزر دست نخواهد داشت و بالعکس.

با این حال، اگر بخواهید بر روی قسمتی از بدن که دارای خالکوبی است تحت لیزر موهای زائد قرار بگیرید، ممکن است همه چیز پیچیده تر شود. به عنوان مثال، شما یک خالکوبی در پشت ساق پا دارید و می خواهید موهای زائد بدن را از روی ساق پاهای خود پاک کنید. در اینجا، تکنسین باید اطراف خالکوبی شما کار کند و روی تاتو را لیزر نکند.

لیزر موهای زائد تتو

در واقع، در حالت ایده‌آل بین قسمت‌های تحت درمان و خالکوبی دو تا سه سانتی‌متر فاصله خواهد بود تا از تاتو محافظت شود و از خطر تاول و سوزش جلوگیری شود. در این راستا برای حذف موهای روی تاتو ممکن است مجبور شوید موهای روی خالکوبی را با استفاده از روش های دیگری مانند اپیلاسیون یا تراشیدن از بین ببرید زیرا این روش ها روی خالکوبی تأثیر نمی گذارد.

آیا می توانم بعد از لیزر موهای زائد خالکوبی کنم؟

اگر هنوز تاتو نکرده اید و قصد انجام خالکوبی را دارید، توصیه می‌کنیم تا پایان درمان لیزر موهای زائد خود صبر کنید چرا که تاثیر لیزر موهای زائد بر تاتو قطعی است. لیزر موهای زائد می تواند رشد مو را تا ۹۰ درصد کاهش دهد که طول درمان آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در واقع، برخی از افراد ممکن است تنها به شش جلسه نیاز داشته باشند در حالی که برخی دیگر ممکن است به دوازده جلسه نیاز داشته باشند.

عوامل زیادی وجود دارد که ممکن است بر نتایج درمان شما تأثیر بگذارد، در این راستا ناحیه ای که انتخاب می کنید یکی از این عوامل است.

بنابراین در حالت کلی، مطمئن‌تر است که صبر کنید تا درمان لیزری شما به طور کامل تمام شود و به نتایج رضایت‌بخشی برسید و سپس  تصمیم به انجام خالکوبی بگیرید. همچنین توصیه می شود پس از اتمام دوران لیزر، برای زدن تاتو مدتی صبر کنید،  چرا که در واقع، لیزر موهای زائد درمانی است که پوست را نسبت به عوامل خارجی و آسیب های خورشید بسیار حساس می کند. قبل از انجام خالکوبی باید به پوست خود زمان دهید تا بهبود یابد.

مرکز زیبایی ایریس

کلینیک زیبایی ایریس

مرکز زیبایی ایریس، کلینیک تخصصی پوست و لیزر در غرب تهران
با دارا بودن کادری حرفه ای از متخصصین در زمینه خدمات بسیاری از جمله لیزر موهای زائد به طور تخصصی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و انواع فیلر، مزوتراپی سر و صورت، مزونیدلینگ، کربوکسی تراپی، فیس آپ، پیرسینگ ناف و بینی و گوش و انواع ویزیتهای درمانی پوست و مو برای شما مراجعین گرامی آماده خدمات رسانی می باشد و توانسته به بهره گیری از بهترین دستگاه ها و مواد اولیه در کنار تجربه متخصصین، رضایت مراجعین عزیز را جلب نماید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

فواید و مزایای لیزر موهای زائد

فواید و مزایای لیزر موهای زائد

فواید لیزر موهای زائد چیست؟ نتایج طولانی مدت، دقت و اثربخشی، کاهش موهای زائد، تطبیق‌پذیری برای استفاده در نواحی مختلف...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *