(021)40440322 – 40440323
صادقیه، خیابان کاشانی، بین اباذر و مهران، ساختمان راز، پلاک ۶۱، بلوک B، طبقه دوم، واحد ۲۰۲
(021)40440322 – 40440323
مرکز زیبایی ایریس / تزریقات زیبایی / انواع مدل‌ های تزریق ژل لب
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

انواع مدل‌ های تزریق ژل لب

انواع مدل‌ های تزریق ژل لب شامل مدل قلبی، مدل چاک‌دار، مدل عروسکی یا باربی، مدل گرد، مدل قلوه‌ای، مدل هالیوودی، مدل طبیعی یا کلاسیک، مدل سه دکمه ای، مدل صدفی و مدل روسی می‌شود. این نوشته را بخوانید و با اقسام مدل‌های تزریق ژل لب آشنا شوید.

انواع مدل_های تزریق ژل لب

معرفی انواع مدل‌ های تزریق ژل لب

انواع مدل‌های تزریق ژل لب شامل موارد زیر می‌شوند.

تزریق ژل لب مدل قلبی

مدل قلبی در تزریق ژل لب یک روش است که بیشترین تمرکز  برای تزریق ژل لب در ناحیه “V” لب بالایی است. این روش به منظور ایجاد شکلی جذاب و زیبا در لب‌ها استفاده می‌شود. با توجه به این که حداکثر تمرکز تزریق در ناحیه “V” قرار دارد، شکل لب بالایی شکلی شبیه قلب پیدا می‌کند. در مدل قلبی، بسیاری از پزشکان  از فیلرهای دارای اسید هیالورونیک استفاده می‌کنند. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی و بی خطر است که به طور گسترده در روش‌های تزریق ژل لب استفاده می‌شود.

تزریق ژل لب مدل چاک‌دار

لب چاک‌دار یکی از انواع مدل‌های تزریق ژل لب است که با استفاده از تزریق ژل یا جراحی انجام می‌شود. در این روش، ژل در ناحیه وسط لب پایین تزریق می‌شود که باعث برجسته شدن دو طرف لب و ایجاد شکاف در وسط آن می‌شود. در تکنیک ژل لب چاک دار، پزشک اطراف فرورفتگی مرکزی (برجستگی طرفی) را تقویت می‌کند و بیشترین تزریق را در این ناحیه انجام می‌دهد. با افزایش حجم در دو نقطه برجستگی طرفی، فرورفتگی مرکزی بیشتر مشخص و برجسته می‌شود، که باعث ایجاد حالت زیبایی و تعادل در شکل لب می‌شود.

بیشتر بخوانید: بهترین مارک ژل لب

تزریق ژل لب مدل عروسکی یا باربی

تزریق ژل لب مدل عروسکی یا باربی یک روش است که باعث حجیم‌تر شدن لب پایین و تقویت بخش V شکل، لب بالا می‌شود. این روش به منظور شباهت به عروسک‌ها و شخصیت‌های کارتونی دخترانه طراحی شده است و می‌تواند به پوشیده شدن لثه‌ها در هنگام خندیدن نیز کمک کند.

ژل لب مدل گرد

 ژل لب مدل گرد نیز یکی از انواع مدل‌های تزریق ژل لب است؛ این روش طرفداران زیادی دارد. در این روش، تمرکز پزشک بر روی لب بالا است و بیشتر در این ناحیه تزریق انجام می‌شود. در مدل گرد، لب بالا حجم بیشتری پیدا می‌کند و شکل “V” آن نسبت به لب روسی به شکل ملایم‌تری انجام می‌گردد. در این تکنیک، چین و چروک‌های اطراف لب کاهش می‌یابند و اطراف لب نرم و صاف به نظر می‌رسند.

ژل لب مدل طبیعی یا کلاسیک

ژل لب مدل طبیعی یا کلاسیک یک روش تزریق ژل است که به لب‌ها ظاهر طبیعی‌تری می‌بخشد. در این روش، ژل را به طور متناسب به لب تزریق می‌کنند تا لب‌ها به شکل طبیعی‌تری تغییر کند. افرادی که تمایل به داشتن لب‌های طبیعی دارند، از این روش استفاده می‌کنند. یکی از مزیت‌های این روش این است که نمی‌توان تغییر زیادی را در چهره تشخیص داد و فقط لب‌ها شکل بهتری به خود می‌گیرند.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل لب

ژل لب روسی

ژل لب روسی با توجه به شکل لب خانم‌های روسی طراحی و ایجاد شده است. در این مدل، تزریق بیشتر در نواحی کشیدگی و تیزی حاشیه لب‌ها انجام می‌شود و برای برجسته کردن لب‌ها، مقدار کمی از ژل را در امتداد خط لب تزریق می‌کنند.

ژل لب مدل قلوه‌ای

مدل قلوه‌ای یکی دیگر از روش‌های تزریق ژل لب است که در آن مقدار مشخصی از ژل به تمام بخش‌های لب تزریق می‌شود. این روش باعث برجستگی و حجیم شدن یکنواخت لب‌ها می‌شود. این مدل برای افرادی که صورت گرد دارند، مناسب است، توجه به تناسب این مدل با سایر اجزای صورت نیز بسیار مهم است.

معرفی انواع مدل_های تزریق ژل لب

ژل لب مدل سه دکمه ای

ژل لب مدل سه دکمه ای یک نمونه‌ی دیگر از انواع مدل‌های تزریق ژل لب است. در این روش، پزشک بر روی سه ناحیه مشخص تمرکز می‌کند. اولین ناحیه برجستگی لب بالا، به عنوان برجستگی مرکزی لب شناخته می‌شود. دو ناحیه دیگر نیز برجستگی‌های طرفی در لب پایین هستند. در برخی موارد، پزشک برای افزایش حجم در این سه نقطه، مناطقی که حجم طبیعی خود را از دست داده‌اند را نیز تقویت کند.

ژل لب مدل هالیوودی

تزریق ژل لب هالیوودی یکی از مدل‌های محبوب در بین دختران جوان است که از مدل لب ستارگان سینما و هالیوود الهام گرفته شده است. این روش شباهت زیادی به تکنیک لب قلوه‌ای دارد و به هر دو لب بالا و پایین به یک اندازه تزریق می‌شود.

بیشتر بخوانید: عوارض تزریق ژل لب

ژل لب مدل صدفی

ژل لب مدل صدفی یکی از روش‌های تزریق ژل لب است که تمرکز بیشتری بر روی لب پایین و دو برجستگی طرفی دارد. در این تکنیک، حجم بیشتری در این دو ناحیه تزریق می‌شود تا لب پایین حالت صدفی به خود بگیرد. اما در بیشتر موارد، این تکنیک با روش‌ها و مدل‌های دیگر تزریق ژل لب ترکیب می‌شود و شکل و فرم جدیدی پیدا می‌کند.

نتیجه گیری

انواع مدل‌ های تزریق ژل لب شامل مدل چاک دار، مدل گرد، مدل قلوه‌ای و مدل صدفی است. هر کدام از این مدل‌ها تمرکز خاصی را بر روی اجزای لب دارند و با تزریق مقدار مناسبی از ژل، شکل و حجم لب‌ها را بهبود می‌بخشند. مدل چاک دار برای تقویت فرورفتگی مرکزی، مدل گرد برای تعادل و طبیعی بودن، مدل قلوه‌ای برای ایجاد برجستگی و حجم یکنواخت و مدل صدفی برای شکل دهی خاص به لب پایین استفاده می‌شود. در هر صورت انتخاب پزشک ماهر و مشورت با او بسیار اهمیت دارد تا شکل نهایی لب‌ها با سایر ویژگی‌های صورت تناسب داشته باشد.

سوالات متداول

مرکز زیبایی ایریس

کلینیک زیبایی ایریس

مرکز زیبایی ایریس، کلینیک تخصصی پوست و لیزر در غرب تهران
با دارا بودن کادری حرفه ای از متخصصین در زمینه خدمات بسیاری از جمله لیزر موهای زائد به طور تخصصی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و انواع فیلر، مزوتراپی سر و صورت، مزونیدلینگ، کربوکسی تراپی، فیس آپ، پیرسینگ ناف و بینی و گوش و انواع ویزیتهای درمانی پوست و مو برای شما مراجعین گرامی آماده خدمات رسانی می باشد و توانسته به بهره گیری از بهترین دستگاه ها و مواد اولیه در کنار تجربه متخصصین، رضایت مراجعین عزیز را جلب نماید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

عوارض تزریق ژل

عوارض تزریق ژل

عوارض تزریق ژل شامل قرمزی و تورم، عدم تقارن،  کبودی و خارش و حساسیت هستند که احتمال دارد در برخی از افراد بروز پیدا...

آشنایی با تزریق ژل لب روسی

آشنایی با تزریق ژل لب روسی

تزریق ژل لب روسی به منظور ایجاد لب‌های پر و حجیم انجام می‌شود. هدف اصلی از تزریق ژل لب با روش روسی، ایجاد حجم اضافی در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *