(021)40440322 – 40440323
صادقیه، خیابان کاشانی، بین اباذر و مهران، ساختمان راز، پلاک ۶۱، بلوک B، طبقه دوم، واحد ۲۰۲
(021)40440322 – 40440323
مرکز زیبایی ایریس / لیزر موهای زائد / خطرات آفتاب گرفتن بعد از لیزر چیست؟
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

خطرات آفتاب گرفتن بعد از لیزر چیست؟

از آفتاب گرفتن بعد از لیزر اجتناب کنید. بعد از لیزر، پوست شما حساسیت بیشتری نسبت به نور خورشید پیدا می‌کند بنابراین بعد از جلسات لیزر موهای زائد حداقل ۲ تا ۴ هفته از قرار گرفتن در برابر نور مستقیم آفتاب خودداری کنید. این کار موجب کاهش خطر سوختگی، التهاب و دیگر عوارض احتمالی می‌شود.

آفتاب گرفتن بعد از لیزر

خطرات آفتاب گرفتن بعد از لیزر

سوختگی، کاهش اثربخشی لیزر، خطر ایجاد پیکسلاسیون، قرمزی و التهاب پوست و تورم از جمله خطرات آفتاب گرفتن بعد از لیزر هستند.

سوختگی

 پوست پس از لیزر موهای زائد حساسیت بیشتری نسبت به نور خورشید پیدا می‌کند و احتمال سوختگی و تغییر رنگ پوست افزایش پیدا می‌کند. این امر به دلیل حساسیت بیشتر پوست پس از لیزر و تاثیر لیزر بر بافت پوست رخ می‌دهد.

سوختگی پس از لیز، به شکل قرمزی و التهاب در ناحیه‌ای که لیزر شده است، ظاهر می‌شود. در برخی موارد، این سوختگی می‌تواند باعث تغییر رنگ پوست شده و پوست به‌ طور موقت یا برای مدت طولانی‌ تیره‌تر یا روشن‌تر شود. این تغییرات رنگ معمولا موقتی هستند و با گذر زمان بهبود می‌یابند. برای محافظت از پوستتان، می‌توانید این کارها را انجام دهید:

  • در بازه زمانی ۱۰ صبح تا ۴ عصر که نور خورشید به شدت می‌تابد از قرار گرفتن در برابر آن دوری کنید.
  • از ضدآفتابی که دارای عامل حفاظتی (SPF) بالا است، استفاده کنید.
  • به منظور حفاظت از صورت و نواحی لیزر شده از کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: لیزر صورت مردان

کاهش اثربخشی لیزر

قرار گرفتن در برابر نور آفتاب می‌تواند اثربخشی لیزر را کاهش دهد. لیزر‌ها از طریق تولید یا جذب نور توسط پیگمنت‌های موجود در پوست عمل می‌کنند. وقتی نور خورشید به صورت مستقیم به پوست تابیده می‌شود، آن نور می‌تواند پیگمنت‌های پوست را تحریک کرده و آن را حساس‌تر کند.

اگر پوست شما در معرض نور آفتاب باشد، ممکن است جذب و تفکیک نور لیزر کاهش یابد و اثربخشی لیزر کاهش پیدا کند. بنابراین، اگر بعد از انجام لیزر در برابر تابش نور مستقیم خورشید قرار بگیرید، ممکن است بر روی نتایج مورد انتظار تاثیر منفی گذاشته شود.

خطر ایجاد پیکسلاسیون

پیکسلاسیون، عارضه پوستی است که احتمال دارد پس از برخی از روش‌های لیزر درمانی رخ دهد. در واقع، پیکسلاسیون به معنای تغییرات ریزساختاری پوست است که در نتیجه تابش لیزر رخ می‌دهد.

آفتاب‌گرفتن بعد از جلسات لیزر می‌تواند عوارض پیکسلاسیون را تشدید کند. اشعه ماوراء بنفش خورشید می‌تواند بر روی پوست حساس اثرات منفی داشته باشد و باعث ایجاد التهابات و تحریک پوست شود. این ممکن است باعث افزایش درد، قرمزی و تورم پس از لیزر شود و زمان بهبودی پوست را با تاخیر رو به رو کند.

آفتاب گرفتن بعد از لیزر

قرمزی و التهاب پوست

آفتاب گرفتن بعد از لیزر می‌تواند منجر به قرمزی و التهاب پوست شود. اگر پوستی که تازه لیزر شده در معرض نور آفتاب قرار بگیرد، ممکن است به حرارت نور خورشید واکنش نشان دهد. این واکنش می‌تواند شامل قرمز شدن، سوزش، سوختگی، تورم و التهاب پوست باشد.

خارش و تحریک پوست

آفتاب‌گرفتن بعد از لیزر می‌تواند موجب خارش و تحریک پذیری پوست شود. بعد از انجام لیزر، پوست حساسیت بیشتری به عوامل بیرونی، از جمله نور خورشید، نشان می‌دهد. نور خورشید شامل اشعه  UV است که می‌تواند پوست را تحریک کرده و موجب خارش شود.

زمانی که پوست پس از لیزر هنوز در فرایند بهبود است، قرار گرفتن آن در معرض نور خورشید می‌تواند عوارض ناخوشایندی مانند خارش و تحریک پوست را بیشتر کند.

بیشتر بخوانید: عوارض لیزر زیر بغل

تورم

آفتاب‌گرفتن بعد از جلسات لیزر می‌تواند منجر به تورم پوست شود.

آیا می‌توان بعد از لیزر موهای زائد حمام آفتاب گرفت؟

حداقل یک هفته قبل و یک هفته بعد از لیزر از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید تا از عوارض جانبی ناخوشایندی مانند تاول، سوختگی و… جلوگیری کنید.

چند روز بعد از لیزر می‌توانم آفتاب بگیرم؟

قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید را تا دو هفته پس از  لیزر محدود کنید، زیرا پوست شما هنوز به گرما حساس است و برای بهبودی نیاز به زمان دارد.  قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش به مدت طولانی می‌تواند موجب آسیب پوست شود.

بیشتر بخوانید: لیزر موهای سفید

چند روز بعد از لیزر می_توانم آفتاب بگیرم؟

نتیجه‌گیری

آفتاب گرفتن بعد از لیزر می‌تواند موجب سوختگی، کاهش اثربخشی لیزر، پیکسلاسیون، قرمزی و التهاب پوست، خارش و تحریک پوست و تورم شود. مهم است دستورالعمل‌ها و توصیه‌های پس از لیزر را از پزشک یا متخصص لیزر دریافت کنید و آن‌ها را به طور صحیح انجام دهید.

مرکز زیبایی ایریس

کلینیک زیبایی ایریس

مرکز زیبایی ایریس، کلینیک تخصصی پوست و لیزر در غرب تهران
با دارا بودن کادری حرفه ای از متخصصین در زمینه خدمات بسیاری از جمله لیزر موهای زائد به طور تخصصی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و انواع فیلر، مزوتراپی سر و صورت، مزونیدلینگ، کربوکسی تراپی، فیس آپ، پیرسینگ ناف و بینی و گوش و انواع ویزیتهای درمانی پوست و مو برای شما مراجعین گرامی آماده خدمات رسانی می باشد و توانسته به بهره گیری از بهترین دستگاه ها و مواد اولیه در کنار تجربه متخصصین، رضایت مراجعین عزیز را جلب نماید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

فواید و مزایای لیزر موهای زائد

فواید و مزایای لیزر موهای زائد

فواید لیزر موهای زائد چیست؟ نتایج طولانی مدت، دقت و اثربخشی، کاهش موهای زائد، تطبیق‌پذیری برای استفاده در نواحی مختلف...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *